1. Anasayfa

Oluşturulan forum yanıtları

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Yazar
    Yazılar
  • Verdiğin linkleri inceledim. Teşekkür ederim :) Ancak hala daha çok fikre ihtiyacım var, karar vermek çok zor…

Merhabalar, benim de aşağı yukarı aynı konuda bir problemim olduğu için cevap yazmak istedim.

Ben de küçüklüğümden beri veteriner hekim olmak için yanıp tutuşmuş, çevre ve hayvanlara karşı aşırı sevgisaygısı olan biriyim. Ancak gerek bayan olmam, gerek mesleki şartlar bir yana, sınavda yüksek bir puan aldığım için üniversite tercihlerimde yer vermedim… Onun yerine önce elime bir mühendislik diploması almayı, yakın bir alandan mezun olmayı ve Veterinerliği daha sonraya ertelemeyi düşündüm.

Şuan özel bir üniversitede %50 burslu olarak İngilizce Genetik ve Biyomühendislik okuyorum. 2. sınıftayım ve özellikle şu sıralar bu konu kafama çok takılıyor.. İçimde hala bir Veterinerlik arzusu var, dersler zor (mühendislik dersleri…), geleceği muğlak bir alan ve kesinlikle kişisel gayret ile ilerlenebilir. Bu sene tekrar sınava kaydoldum. Asıl amaç şuanki bölümümün tam burslusunu ya da daha fazla biyolojiyle ilgili bir alan seçmek. Ancak fikrim yeniden Veterinerliğe kaydı.

Sizce ne yapmalıyım? Bir kere ders çalışan biri değilim; derste dinlediklerim çoğunlukla yeterli oluyor. İkinci olarak çekingen, geri planda bir yapım var, şahsıma yapılan adaletsizliklere sesimi çıkaramam. Arkadaşlarımdan ders notu bile isteyemem.. Bu şekilde Veterinerlik seçersem sizce ne derecede başarılı olurum? Bir bayan olduğum düşünülürse -özellikle atlara ilgim olduğu için büyükbaş alanını seçerim sanıyorum- erkek gücü isteyen durumlar ya da gece geç vakitte çalışmayı gerektirecek durumlar ne derece uygun olur? Yaşım da artık 21..

Yardımcı olabilirseniz çok memnun olacağım, şimdiden çok teşekkür ederim :shy:

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)