blank
 1. Anasayfa
 2. Hayvanlar Alemi
 3. Veteriner Hekimlere Sorun
 4. 1 Aylık Rott Yavrularının Beslenmesi
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #19744
  Atom_
  Katılımcı

  Bizim 2 adet 1 ayını doldurmuş rott yavrularımız var. Anneleriyle birlikte etrafı tuğla ile örülü bir alanda duruyorlar. Acaba ne zaman ek besinlere başlamalıyım. Annelerinin ansızın emzirmeyi bırakmasından ve yavruların aç kalmasından endişe ediyorum(İşlerim dolayısıyla fazla gözlemleme imkanım yok). Yavruları beslerken nelere dikkat etmeliyim? Erkek yavruların doğumundan beri ayrı yerde duruyor. Onu yavruların yanına ne zaman koymalıyım ve nasıl alıştırmalıyım? Şimdiden ilginiz için teşekkürler.

  #62628

  Şimdiden ek beslemeye başlayabilirsiniz.Yalnız bu ek besleme yarı sıvı olmak zorunda.Henüz tamamen katı besleme için erken.Bunu yaparken de tabi ki annesini emebiliyorsa bunu sürdürmelidir.

  Beslemeye ek olarak şimdilik şunu yapabilrisiniz:

  Bir litre kaynatılıp soğutulmuş inek sütüne(laktazlı olursa daha iyi olur böylece sindirim problemleri azalır) 2 adet yumurta kırın ve bir yemek kaşığınu geçmeyecek toz şeker ilave edip karıştırın.Bunu yavrulara verebilirsiniz.

  Babayı yavrular büyüyene kadar yanlarına koymamanızı tavsiye edebilirim.Rott ırkları biraz kıskanç ve agresif olabiliyorlar.

  Sağlıcakla kalın.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.