1. Anasayfa
  2. Genel
  3. Tanışma Forumu
  4. 1.SINIF İLE İLGİLİ BİLGİLER
  • Bu konu 17 yanıt içerir, 11 izleyen vardır ve en son 12 yıl önce reuters14 tarafından güncellenmiştir.
15 yazı görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 18)
  • Yazar
    Yazılar

1.SINIF İLE İLGİLİ BİLGİLER

OKUTULAN DERSLER:

BIR KAC DEGISIKLIK DISINDA GENELDE AYNIDIR:

1.SINIF 1.YARIYIL

1 Anatomi
    2 Medikal Biyoloji ve Genetik
    3 Organik Kimya
    4 Medikal Fizik
    5 Türk Dili ve Edebiyatı
    6 Atatürk İlkeleri ve İnkilap Tarihi
    7 Yabancı Dil

1.SINIF 2.YARIYIL

1 Anatomi
    2 Medikal Biyoloji ve Genetik
    3 Organik Kimya
    4 Medikal Fizik
    5 Türk Dili ve Edebiyatı
    6 Atatürk İlkeleri ve İnkilap Tarihi
    7 Yabancı Dil
    8 Veteriner Hekimliği Tarihi ve Deontoloji

ARKADAŞLAR DERSLERE BAKILDIĞINDA SİZLERİ EN ÇOK ZORLAYACAK DERS ANATOMİ DERSİDİR..

ÇÜNKÜ DAHA ÖNCE HİÇ RASTLAMADIĞINIZ ŞEKİLDE TAMAMEN LATİNCE KELİMELERLE DONATILMIŞ BİR DERS..KEMİKLER ,KASLAR ,DOKULAR,ORGANLAR BU DERSTE TANINANCAKTIR..

DAHA SONRAKİ YILLARDA OKUTULACAK HİSTOLOJİ,PATOLOJİ,İÇ HASTALIKLARI,CERRAHİ GİBİ DERSLERİN TEMELİNİ OLUŞTURMASI BAKIMINDAN EN ÖNEMLİ DERSLERİMİZ ARASINDANDIR..

kafkas üniversitesi 1.SINIF 1.dönem dersleri
    1-ANATOMİ
    2-tıbbi veya(medikal) biyoloji
    3-biyo(ilk dönem medikal veya organik)kimya
    4-seçmeli dersler
    5-bazı ünilerde medikal fizik
    6-temel bilgisayar eğitimi
    7-biyoistatistik
    8-tarih
    9-yabancı dil
    10-türk dili

dilara
    Üye

istanbul üni. 1.sınıf dersleri:

Vucüt sistemleri yapı ve fonksiyonları; Anatomi,Histoloji,Medikal Biyoloji
    Hücre,doku ve genetik; Histoloji,Fizyoloji,Embriyoloji,Genetik ve Genel Mikrobiyoloji + bunların uygulamaları
    İnkılap Tarihi ve Türk Dili Edebiyatı

dilara
    Üye

van 100.yıl üni. 1.sınıf dersleri:
    Anatomi,histoloji,fizyoloji,genetik,med. kimya,med. biyoloji,
    latince,hayvan davranışları,ingilizce,bilgisayar,türk dili ve edebiyatı,deontoloji,inkılap tarihi

dilara
    Üye

OMÜ 1.sınıf dersleri:
    anatomi,histoloji,fizyoloji,biyokimya,embriyoloji,organik kimya,medikal biyoloji,medikal fizik,inkılap tarihi,ingilizce,türk dili ve edebiyatı,veterinerlik tarihi

dilara
    Üye

kırıkkale üni. 1.sınıf dersleri:

seçmeli dersler,anatomi,medikal fizik,medikal biyoloji,tarih,türk dili
    ingilizce,organik kimya,deontoloji,bilgisayar

dilara
    Üye

eğer veteriner fakültesini DGS ile kazanmışsanız:

:flowers:Fırat üniversitesi:

Üniversitemiz Veteriner Fakültesi Dekanlığı’nın, dikey geçiş yoluyla yerleşen öğrencilerin 2007-2008 Eğitim-Öğretim Yılı başından itibaren birinci yarıyıl/birinci sınıftan itibaren intibaklarının yapılmasına ilişkin 28/09/2007 tarih ve 869 sayılı yazısı ve eki görüşüldü:
    “Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Önlisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimlerine Devamları Hakkında Yönetmelik” hükümleri uyarınca dikey geçiş yoluyla Veteriner Fakültesine yerleştirilen öğrencilerin geldikleri Yükseköğretim Kurumlarındaki Eğitim-Öğretim Programlarının Veteriner Fakültesindeki Yükseköğretim Programlarına uyumlu olmaması nedeniyle dikey geçiş yoluyla yerleşen öğrencilerin 2007-2008 Eğitim Öğretim Yılı başından itibaren birinci yarıyıl/birinci sınıftan itibaren intibaklarının yapılmasının uygun olduğuna oybirliği ile karar verildi.

:flowers:M.akif ersoy üniversitesi:

Dikey geçişle gelen öğrenciler 1. sınıftan başlatılmakta ve kayıt yapılırken verdiği transkripte ve ders içeriklerine bakılarak bazı derslerden muaf tutulmaktadır.İlk 2 yıl intibak dönemi olarak tespit edilmiş,derslerden geçme zorunluluğu devam etmekte.Her sınıfta farklı bi not sistemi uygulanmakta.Bu bölümün önceden akdeniz üniv.ne bağlı olmasından ilerigelmiş bi durum.şu an 1. sınıflarda bağıl not sistemi yok.Bunun yerine bireysel not sistemi bulunmakta ve 60-70 arası notlar koşullu geçmekte,esas geçme notu ise 70 tir.
    Geçen seneye nazaran dikey geçiş öğrencilerine daha kolay avantajlar sunulmuş durumda.

muaf olunan dersler:
    türk dili 1-2
    bilgisayar(temel bilg.tekn.)1-2
    ingilizce 1-2
    mikrobiyoloji 1
    genel zootekni
    et ve süt ürünleri (5.sınıf)

:icon12: Ankara Üniversitesi:

A.Ü. de intibak sınıfı yok.DGS ile kazanan öğrenciler 1. sınıftan başlıyorlar.Sadece okutmanların girdiği derslerden muaf tutuluyorlar.
    Bölümdeki mesleki derslerin geçme notu 70, her hafta genellikle sınavlar var. Tüm öğrenciler epey zorlanıyorlar.Derslerin finalleri genellikle sözlü oluyor.

:happy:100.yıl üniversitesi:

veteriner fakültesinde intibak 2 yıl ve birinci sıftan normal eğitim öğrencisi gibi eğitim görülüyor ama ikinci sınıftan üçe geçerken hiç bir ders bırakılmaması gerekiyor.

:icon12: Erciyes Üniversitesi Veteriner Fak.’ne Dikey geçiş yapan öğrencilerin aldığı dersler:

1.dönem:
    ANATOMİ,ORGANİK-İNORGANİK KİMYA,MEDİKAL FİZİK,BOTANİK(BİTKİ BİYOLOJİSİ)
    ZOOLOJİ,HAYVAN SİSTEMATİĞİ,BİLGİSAYAR KULLANIMI,LABORATUVAR ÇALIŞMA PRENSİPLERİ
    EVCİL HAYVANLARDA GENETİK MEKANİZMALAR,MESLEKİ İNGİLİZCE,ßİLİM FELSEFESİ
    VETERİNER TERMİNOLOJİ,VETERİNER HEKİM TARİHİ,SEÇMELİ DERSLER

2.dönem
    VETERİNER TERMİNOLOJİ,ANATOMİ,HAYVAN REFAHI,HİSTOLOJİ,BİYOMETRİ,TÜRK DİLİ
    YABANCI DİL,MESLEKİ İNGİLİZCE,SEÇMELİ DERSLER
    BİLGİSAYAR PROGRAMLAMA,EVCİL HAYVANLARDA DİSEKSİYON VE EKSENTERASYON,EGZOTİK HAYVAN YETİŞTİRİCİLİĞİ

toplam 6 dersten muaf olunuyor
    1 TÜRK DİLİ 1-2
    2 İNKİLAP TARİHİ 1-2
    3 YABANCI DİL 1-2

anatomiden korkuyorum ya ezberim çok ii diil

dilara
    Üye
    sepulika wrote:
    anatomiden korkuyorum ya ezberim çok ii diil

eğer hiçbir dersi kaçırmaz ve sene başında özellikle bu derse çok çalışırsan hiç zorlanmazsın. ama ezbere çok ihtiyacın olacak bilmiş ol.

atatürk üni. 1.sınıfın derlerini bilen biri varmı

mrb ben 1.sınıfım bir veteriner hekimle tanıışmak istiyorum ona sorocağım sorular var

dilara
    Üye

aramıza hoşgeldiniz:)

FATOŞ_18 wrote:
    mrb ben 1.sınıfım bir veteriner hekimle tanıışmak istiyorum ona sorocağım sorular var

FATOŞ HANIM ZOR OLMASIN AMA SORULAR

handee
    Üye

ANKARA UNIVERSITESI 1NCISINIF DERSLERI
    anatomı 1
    turk dılı
    ınkılap tarıhı
    deontolojı
    organık ınorganık kımya
    medıkal bıyolojı
    yabancı dil
    bılgısayar
    medıkal fızık
    medıkal botanık
    agronomi
    bilimsel teknık degerlendırme ve dökumantasyon yontemlerı
    anatomık preperatlar ve hazırlama teknıklerı
    davranıs bılımlerı

serciyo
    Üye

peki bu kaynakları nerden temin edebiliriz erkenden alıp gözz aşinası olmak için bende ataüni 1 sınıfa gidecem:D

15 yazı görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 18)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.