blank
 1. Anasayfa
 2. Genel
 3. Veteriner Hekim Haberleri
 4. 1 yaşındaki bebek hamile
4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Yazar
  Yazılar
 • #19699

  1 yaşındaki bebek hamile
  Tıp literatüründe ender rastlanan bir olay Suudi Arabistan’da gerçekleşti.

  Doktorlar, 1 yaşındaki bir kız bebeğin hamile olduğunu açıkladı. Doktorlara göre hamilelik döneminde iki embriyo birden anne rahmine düşerken, embriyolardan biri diğer bebeğin rahmine yerleşerek gelişmeye başladı.

  Olayın basına yansıması üzerine uzmanların bebeğin karnındaki canlıyı ne yapacakları konusunda bir karara varmaya çalıştıkları belirtiliyor. Uzmanlara göre bu tür olaylar 500 binde bir ihtimal olarak görülüyor ve genel olarak da cenin içinde gelişen bu ceninler pek çok organları gelişmediği için ölüyor.

  Daha önce de Hindistan’da benzer iki olay yaşanmıştı. 2002 yılında 6 aylık bir bebeğin vücudunda 1 kiloluk ölü bir cenine rastlanmıştı.

  2006 yılında da karın şişliği şikayetiyle doktorlara giden Hindistan’ın Nagpur kentinde yaşayan bir çiftçi büyük bir sürprizle karşılaşmıştı. Doktorlar hastanın karnında çok büyük bir ura rastlamış, daha sonra bunun bir insan embriyosunun büyümüş hali olduğunu fark etmişlerdi. Saçları, eklemleri, çenesi olan nesne hastanın karnında çıkarılınca bacakları ve uzun tırnakları olduğu da görülmüştü. (CİHAN)

  27.Kasım.2008 19:40:39

  #61866
  ImraHor
  Üye

  yuh…çok ilginç

  #61898
  dilara
  Üye

  ilginç bir vaka……

  #62049

  tıp işte hiç bir zaman 2×2:4 eder diye bir kaide yok zaten o zaman bize gerek kalmazdı

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.