blank
 1. Anasayfa
 2. Genel
 3. Muhabbet & Eğlence
 4. 2008 in en hatalı 10 filmi
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #19898
  ImraHor
  Üye

  Hollywood’un en ünlü yönetmeni Steven Spielberg kamera arkasına geçti. 100 milyon dolardan fazla bir bütçe ayrıldı. Harison Ford tekrar şapkasını başına geçirdi. Tüm bunlar Indiana Jones’ın son macerası olan Krital Kafatası Krallığı’na gişede başarı getirdi belki ama filmi yılın en hatalı filmi olmaktan alıkoyamadı.

  INDIAN JONES ZİRVEDE
  İnternet sitesi moviemistakes.com, sinemasever okurlarından, filmlerdeki mantık ve kamera hatalarına dair bilgi ve uyarıları derleyerek 2008’in en hatalı filmlerini bir liste halinde yayınladı. Listenin tepesinde yer alan Kristal Kafatası Krallığında tam 67 hata saptanmış.

  1957 yılında geçen filmde, bu tarihe uymayan pek çok detay var. Bunlardan biri filmde Indiana Jones ve oğlunun kullandığı Harley Davidson motosiklet; dikkatli gözler motosikletin modelinin 2000’lerden sonra olduğunu farketti.


  (Indiana Jones son filminde 50 yıl sonrasına ait motosikler kullanıyor.)

  Filmin bir sahnesinde açılan ve Orta Amerika ülkelerinin yer aldığı haritada Belize de bulunuyor. Bugün Belize adlı bir ülke var ama bu ülkenin adı 1973’e kadar İngiliz Hondurası (British Hounduras) idi.

  Kristal Kafatası Krallığı’nda, sahnelerin sürekliliğinde de farkedilen hatalar var. Bir sahnede Harrison Ford kıvrılmış bir gömlekle perdede görünüyor ancak sahnenin devamında gömleği düz olarak üzerinde bulunuyor.

  KARA ŞÖVALYE İKİNCİ
  Hatalı filmler listesinin ikinci sırasında yine büyük bütçeli bir devam filmi yer alıyor; Batman – Kara Şövalye…

  46 hatanın saptandığı filmde, Joker aynı sahnede iki farklı saç stili ile perdede görünüyor. Bir başka sahnenin devamında Joker’in silah tuttuğu el değişmiş.


  (Kara Şövalye 2008’in en başarılı filmlerindendi ama aynı zamanda en hatalılarından da…)

  ABBA müzikali Mamma Mia’da saptanan hata sayısı Kara Şövalye’dekilerden sadece bir tane daha az. Bu da, tarihte en çok DVD satışı rakamına ulaşan Mamma Mia’yı, hatalar listesinde üçüncü basamağa koyuyor.

  Listenin duyurulduğu sitenin başkanı Jon Sandys listeye giren filmler hakkında şunları söyledi; “bu kadar büyük bütçeli filmlerde bu tür hatalardan yapılmayacağını ya da en azından hataların bilgisayar yardımıyla kapatılacağını düşünürsünüz. Ama hatalar yapılmaya ve dikkatli gözler de bunları bulmaya devam ediyor.”

  Listedeki ilk on film şunlar;

  1 – Indiana Jones ve Kristal kafatası Krallığı – 67 hata
  2 – Batman-Kara Şövalye – 46 hata
  3 – Mamma Mia! – 45 hata
  3 – Twilight – 45 hata
  5 – High School Musical 3- 41 hata
  6 – Arzın Merkezine Seyahat – 31 hata
  7 – Step Brothers – 24 hata
  8 – James Bond-Quantum of Solace – 23 hata
  8 – Get Smart – 23 hata
  10 – Iron Man – 21 hata

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.