blank
 1. Anasayfa
 2. Genel
 3. Veteriner Hekim Haberleri
 4. 2011, 'Dünya Veteriner Hekimliği Yılı'
7 yazı görüntüleniyor - 1 ile 7 arası (toplam 7)
 • Yazar
  Yazılar
 • #25314
  ImraHor
  Üye

  AB Veteriner Hekim Platformu, dünyada ilk Veteriner okulunun 1761 yılında Fransa’nın Lyon şehrinde kurulması ve yine dünyada Veteriner Hekimlik eğitiminin başlamasının 250. yılı olması nedeniyle 2011 yılının, “Dünya Veteriner Hekimliği Yılı” olarak kutlanacağı bildirdi.
  AB Veteriner Hekim Platformundan yapılan yazılı açıklamada, veteriner hekimlik eğitiminin başlamasıyla hayvan biyolojisi ve patolojisi üzerinde yapılan çalışmaların, insan hekimliğinin gelişmesine büyük katkılarda bulunduğu belirtildi.
  Veteriner hekimlerin hayvan sağlığının korunması ve refahının geliştirilmesinin yanı sıra, global açlığın azaltılması, Zoonoz hastalıkların önlenmesi, gıda kalitesi ve güvenliğinin sağlanması, biyomedikal araştırmalar, çevre ve biyo çeşitliliğin korunması alanında yaptıkları çalışmalarla halk sağlığı alanına büyük katkılarda bulundukları kaydedildi.

  AB Veteriner Hekim Platformu Resmi Sitesinden;
  Değerli Grup Üyeleri,

  Bilindiği üzere, dünya’da ilk Veteriner Okulunun Fransa’nın Lyon kentinde kuruluşunun ve karşılaştırmalı biyopatolojinin ortaya çıkışının 250’nci yılı olan 2011 yılı “Dünya Veteriner Hekimliği Yılı” olarak benimsenmiş ve Paris’te 24 Ocak 2011 tarihinde resmi açılışı gerçekleştirilecek olan Dünya Veteriner Hekimliği Yılının, katılımcı ülkeler tarafından yıl boyunca gerçekleştirilecek çeşitli etkinliklerle kutlanmasına karar verilmiştir.

  Türkiye’de söz konusu kutlama etkinliklerinin organizasyonunu sağlamak üzere Haziran ayında Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rıfkı Hazıroğlu’nun başkanı olduğu bir Ulusal Komite oluşturularak Fransa’ya bildirilmiştir. Tarım Bakanlığının, Parlamentonun, Türk Veteriner Hekimleri Birliğinin, Veteriner Fakültelerinin, Mesleğimizle ilgili Sivil Toplum Örgütlerinin ve Özel Sektörün üst düzey temsilcilerinin yer aldığı Ulusal Komite’nin yürüttüğü çalışmalar sonucunda VET 2011 Türkiye Etkinlik Takviminin taslağı tamamlanmıştır. Taslağa giren etkinliklerin gerçekleştirilmesi yönünde çalışmalar yıl içine yayılmıştır ve kesintisiz olarak sürdürülmektedir.

  Etkinlik Takviminin son hali 2011 yılı başında tüm ilgililere duyurulacaktır.

  VET 2011 Türkiye Ulusal Komitesi Sekreteryası adına bilgilerinize sunarım.

  Mesleki Saygılarımla,

  Doç. Dr. R. Tamay Başağaç Gül
  Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi
  Veteriner Hekimliği Tarihi ve Deontoloji Anabilim Dalı Başkanı

  #98027
  aaslis
  Katılımcı

  :bravo:

  #98194
  ImraHor
  Üye

  [size=x-large]VET FOR PLANET![/size]

  5 Dakikada VET

  #98195
  ImraHor wrote:
  [size=x-large]VET FOR PLANET![/size]

  5 Dakikada VET

  çok güzel :bravo::bravo::bravo:
  paylaşım için teşekkürler

  #98200
  ImraHor
  Üye

  O zaman Veteriner Hekimliği yılı için yapılan fotoğraf yarışmasının videosunu da izleyelim.Ben şahsen çok beğendim

  Vet Year 2011-Photo Competition

  #101351
  ImraHor
  Üye

  [size=large]Stratejik Meslek Veteriner Hekimlik[/size]

  #101362

  çok güzel bi link paylaşım için teşekkürler

7 yazı görüntüleniyor - 1 ile 7 arası (toplam 7)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.