1. Anasayfa
  2. Hayvanlar Alemi
  3. Veteriner Hekimlere Sorun
  4. Kedi
  5. 5 yasinda kedimin kaninda enfeksiyon bulundu
3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Yazar
    Yazılar

5 yasinda kedimin kaninda enfeksiyon bulundu

5 Yasinda iran ankara kirmasi erkek bir kedim var. 2 hafta once ben tatildeyken kedim yemek yememeye baslamis annem veteriner hekime goturdugunde sicaklardandir denmis ve bu olay 3 gun devam etmis. ben tatilden gelince kedimin zayifladigini farkettim ve hemen veteriner hekime goturup tahlil yaptirdim kaninda enfeksiyon cikti ve Uludag universitesi hayvan hastanesinde utrason cektirmemizi istedi. ve sonuc olarak bobreklerin birinde islev kaybi, karacigerde yaglanma ve safra kesesi etrafinda iltihap oldugunu soyledi. 2 haftadir serum aliyor ve antibiyotik igne vuruluyor veteriner hekimin dedigine gore enfeksiyon azalmis dedi ama benim veteriner hekimime guvenim kalmadi .

dun itibari ile serum kesildi ve ben karaciger i dinlendirecek bir mamasinin 35 gr olmak kaydiyla suda pure yediriyorum arada kendide kuru mama yiyor. su icmesinde bir problem yok. ama korkuyorun bir sey olacak diye…

serumlar kesilince elden ayaktan iyice kesilirmi.. durumu ne olur kurtulacak mi yoksa kendimizi kotu sona hazirlasak mi

Geçmiş Olsun..

Öncelikle şunu belirteyim ki asıl hayati tehlikeyi oluşturacak durum sürekli seruma bağlı kalmaktır.. Bu nedenle serumun bırakılıp normal gıda maddelerinden besinlerin alınıp bunlardan vücudun yararlanmaya başlaması vücut fonksiyonlarının (mide, barsak vs) yerine geldiğini gösterir..
    Hayvanlarda hastalık sonrası prognozalarda en dikakt edilecek durum iştah ve sıvı tüketimidir.. Eğer ki bunlarda düzelme varsa hayvanın prognozu iyiye gidiyor demektir..
    Şu an kedinizde de bu türede belirtiler görüldüğüne göre veteriner hekiminizin tavsiye ettiği ilaçlara devam etmek , tekrar enfeksiyona maruz kalmayacak şeklinde ortam sağlamak ve gıdalarına dikkat etmek kedinizin prognozunun iyiye gitmsinde başlıca faktörlerdir..

Tekrar geçmiş olsun ..

dun veterinerimiz serumu kesti.. mamasini bazen yiyor cok nadir oda 2-3 tane.. bizde kuru mamayi ilik suyla ezip siringa ile veriyoruz ve veterinerimiz soyledigi seker karbonat ve tuz ilave ettigimiz sudan veriyoruz onun disinda gunde bir antibiyotik vuruluyor…

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.