1. Anasayfa
  2. Hayvanlar Alemi
  3. Veteriner Hekimlere Sorun
  4. ACİL!! 4 köpek yavrusu buldum ölmek üzereydiler yardım edin bugun bayram vetriner yok
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Yazar
    Yazılar

iyi günler arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var ne apıcağımı bilmiyorum sabah oturduğum semte çok uzak bi yere gitmiştim motorumla ve dönüşte 4 yavru buldum yavrular çok küçük ve yağmur vardı sırıl sıklam olmuışlardı ağlıyolardı yüreğemiyolardı bile sadece ağlıhyolardı ilk önce onları bi binanın altına taşıdım annelerini aradım ama etrafta hiç köpek yoktu, yanıma almamın tek seçenek olduğunun farkına vardım ve eve getirdim onları sobanın önünde kuruttum şimdi mışıl mışıl uyuyolar am açok küçükler süt içirmeyi denedim sanırım göremiyolar ağızlarını süte sokmam gerekiyo ondanda içemediler gittim biberon aldım 2 tanesini biraz emzirebildim tirtirtitrediler uyuyamadılar kucağıma aldım kucağımda uyudular ve sonra yerlerine bıraktım
    hemen netten araştırdım 4 hafta anne sütüne ihtiyaçları olduğu yazıyor 4 haftalık olmadıklarından eminim çok köpek baktım! en fazla 2 haftalıklardır çok küçükler sadece ayakta zar zor duruyolar halsizler ve çok ağlıyolar belkide kötü bi gün geçirdikleri için böle ama dediğim gibi sütr içiremedim ne yapmam lazım ??????? yardım edin

Geçmiş bayramınız kutlu olsun.

Eğer anne köpek bulamıyor iseniz yani köpek sütü bulamıyorsanız mecburen inek sütü ve süt tozu ile beslemeniz gerekecek.

Bunun için laktazlı inek sütlerini tercih ederseniz bir kısım sindirim problemlerinin önüne geçmiş olursunuz,bunun dışında süt tozlarını sulandırarak ve biraz toz şeker karıştırarak verebilirsiniz.

Şimdilik yapabilecekleriniz bunlar.Eğer durumu atlatabilirlerse tekrar konuşuruz.

Kolay gelsin,sağlıcakla kalın.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.