blank
 1. Anasayfa
 2. Hayvanlar Alemi
 3. Veteriner Hekimlere Sorun
 4. *ACİL* İstanbul'da Tüp Bağlama Ameliyatını Yapan Veteriner Aranıyor
9 yazı görüntüleniyor - 1 ile 9 arası (toplam 9)
 • Yazar
  Yazılar
 • #25066

  Kısırlaştırma olarak bilinen ameliyatların haricinde, vazektomi (“vasectomy”, meni kanalı kapama) ve tüp ligasyonu (“tubal ligation”, tüp bağlama) ameliyatları yurtdışındaki veterinerler tarafından yapılıyor.
  Ancak İstanbul’da, dişi kedi için tüp bağlama ameliyatı yapan bi veteriner var mıdır?

  #96807

  Tabi ki vardır.En kolayı İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi yapmaktadır.

  #96820

  Dünden beri telefonlarına ulaşmaya çalışıyorum, yanıt yok. Fiyat öğrenmem gerekiyo, napabillirim?

  #96823

  2010 tarifesine göre,eğer değişmediyse 75-100 tl arası operasyon ücreti.

  #96825

  Az evvel dahili numaradan birine ulaştım, önce “öyle bi ameliyat yok” tarzında bi şeyler söyledi. Öyle bi ameliyatın var olduğunu açıklayınca “var ama biz yapmıyoruz, tercih edilmez, öbürü daha iyidir” kıvamında bi şeyler daha söyledi. Sonra iki ameliyatı da açıklamaya başladı, ikisini de bildiğimi, tüp bağlamayı istediğimi söyledim. “Ama siz tüp bağlamayı tercih ediyosanız yapılır” dedi, “ama komplikasyonlar olursa siz tercih ettiğiniz için olmuş olur” gibi bi şey söyledi, tam alıntı yapmıyorum. Yani daha önce hiç yapmamışlar heralde, “bi yanlışlık olursa sorumluluk sana kalır” demek istedi. “Anladım, teşekkürler” dedim, suratıma kapadı.

  Şimdi orda noluyor anlamadım. Kediyi bana vericek kişinin de acelesi var, acaba konuştuğum kişi yanılıyo olabilir mi? Bunu ömründe yapmış biri var mıdır orda (veya İstanbul’da herangi bi yerde, farketmez)?

  #96831

  Neden özellikle vazektomi istiyorsunuz?Neden total olarak testislerin alınmasını istemiyorsunuz?Merak ettim.

  #96835

  Vazektomi değil, dişi kedi, tüp bağlama; çünkü hayvanın cinsel organlarını yerinden almak istemiyorum, yalnızca gebeliği engellemek istiyorum.

  Bu arada buldum.

  #96837

  Bahsedilen operasyon ovarıo hysterectomi denilen rahim ve yumurtalıkların alınmasına göre daha basit konuştuğunuz kişinin önceden yapmamış olma ihtimali düşük. Bahsettiği ameliyat sonrası komplikasyon ise konulan ligatürün bir sebeple açılması ve hayvanın gebe kalmasıdır.

  #96838

  Vazektomiyi görünce diğer kısımlara pek dikkat etmemişim,özür dilerim.Bahsettiğiniz operasyon son derece basit.Ovariohisterektomide ne kadar komplikasyonla karşılaşılıyor ise bunda daha az komplikasyonla karşılaşılır (%2-3 yanlış hatırlamıyorsam).Asıl önemli olan hekim arkadaşımın söylediği gibi ligatürün gevşeyip hayvanın gebe kalmasıdır.Bunun örneklerini gördük.

  Bulduğunuza sevindim.Geçmiş olsun.

9 yazı görüntüleniyor - 1 ile 9 arası (toplam 9)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.