1. Anasayfa
  2. Hayvanlar Alemi
  3. Veteriner Hekimlere Sorun
  4. Kedi
  5. acil yardım! Kedi Zehirlenme
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar

mersinde bir sitede hayvanlardan rahatsızlık duyan canilerin siteye zehir atmalarıyla birlikte bir çok hayvan ölüyor ve sağ kalanlardan 3 adet 25 günlük yavruyu kurtarabiliyorum ve evime getiriyorum. beyaz olanın boyun sinirleri koptuğu için birkaç saat içinde vefat ediyor ve diğer ikisi şu an elimde. geceden beri veteriner arıyorum yüzlerce numara aradım ama hepsi şehir dışında olduklarını söyledi (!) kedilerden birinin kulağı tamamen yara içinde ve her türlü mikrop kırıcı kullanmama rağmen hiç bir değişiklik yok. gözleri tamamen kapandı ve aklınıza gelebilecek hiç bir göz kremi ve damlası işe yaramadı. 5 dakika arayla 1 damla kanlı iltihap çıkartıyorum gözlerinden. diğerinin ise tek gözü iltihap içinde aynı şekilde. ve tuvalet ihtiyaçlarını karşılayamıyorlar. şu an toz bebek maması ve sulandırılmış süt ile beslemeye çalışıyorum fakat ne denersem deniyim içemiyorlar (biberonum mevcut). tuvalet ihtiyacını karşılayamadılar henüz ve popo bölgelerine yeterli masajı yapıyorum aralıklarla. çok zor durumdayım evimde başka kedilerim de var ve çok huzursuzlar. ayrı bir odada tutmak zorunda kaldım. bir öneriniz veya yardım edebileceğiniz bir konu varsa bilmek isterim. yaşadığım şehir mersin. nöbetçi bir veteriner, bir yardımsevere ihtiyacım var. şimdiden teşekkürler.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.