blank
3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Yazar
  Yazılar
 • #19824

  kaplumbağamı alalı bugünle birlikte iki gün oldu geldğindede çok hareketli değildi zaten fakat kaplumbağam yemek yemiyor genelde uyukluyor ve kaplumbağamı çevirdiğimde altının çok yumuşak olduğunu farkettim diğer kamlumbağalarımnki öyle değil napabilirim yardımcı olabilirmisiniz lütfen

  #64037

  Kaplumbağanız yani yeni dostunuz hayırlı olsun

  Eğer kaplumbağanızın yaşı genç ise ileride kabuğu sertleşecektir merak etmeyin.

  Bu mevsimlerde kaplumbağaların hareketleri biraz kısıtlı ve uyuma eğilimleri daha fazladır.Bu konuda endişe etmeyin.Birkaç gün gözlemleyin eğer yem yememeye devam ediyorsa o zaman problem var demektir.Siz yedirebilirsiniz.

  Genelde kaplumbağa sahipleri kaplumbağalarının yem yememelerinden şikayetçidirler ama aslında kaplumbağaları yem yiyordur ama sahipleri görmüyorlardır.Bu sorular çok sık geliyor bize.

  Bunun dışında kaplumbağanızın kabuğunu sertleştirmek amacıyla size birkaç ilaç tavsiye edebilirim:

  Biyo tortucal 30 cc. su ve kara kağlumbağalarının kabuklarını sertleştirici multivitamin damla.fiyatı 4.96 ytl.

  Bunun dışında eğer sipariş edeceğiniz ürünler olursa size bir site önereyim orada aradığınız birçok şeyi bulabilirsiniz:

  http://www.juenpetmarket.com/pet_urunleri.aspx?kat=154

  Pet shoplarda da bu ürünleri bulabilirsiniz.

  Geçmiş olsun,sağlıcakla kalın.

  #64040

  tşk ederim kaplumbağam daha küçük ama dünden beri yem yemediğine eminim hastalığı diğelerinede geçer diye ayrı yere almıştım veterinere götürmek en verimlisi olcak sanırım .önerileriniz için teşekkür ederim,dikkate alıcam fakat şu bilgileri henüz buldum ki:

  “Kabuk yumuşaması durumunda; kabuğa biraz bastırdığınızda lastiğimsi bir esneme ileri aşamalarında bastırdığınız bölgede iz kalması, bu hastalığın habercilerindendir. Bu hastalığın ana nedeni UV ışığın eksikliğinden oluşan Vitamin D eksikliği ve kalsiyum alımındaki azlık olarak açıklanabilir.

  Tedavi yolu olarak hemen yemleri ile beraber vitamin ve kalsiyum alımı sağlanmalı ve UV ışığı yansıtılmalıdır(UV florasan, spot vb..). Veterinerde ek olarak D3 iğneside yaptırılabilir. İyileşme şansı yüksektir buna rağmen kabukta formsuzluk kalıcı olabilir veya tam tersi de olması olasılığı vardır, bunun için kesin birşey söylenemez”, diyor yadımınız için saolun inş. kaplumbağam iyileşir.

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.