7 yazı görüntüleniyor - 1 ile 7 arası (toplam 7)
  • Yazar
    Yazılar
    greta
    Üye

bir yıldır beslediğim 2 kaplumbağam var ve biri yaklaşık iki gündür yemek yemiyor.ağzını açıp yutkunurmuş gibi ir hareket yapıyor ve suda batmıyor ben suyun dibine batırdım fakat o tekrar çıkıyor ..
    sürekli kuru alanda duruyor
    lütfen biri bana yardım edebilirmi???
    acil!!!!

ezgi44
    Üye

Akciğer enfeksiyonunun belirtilerini gösteriyor.Henüz veteriner hekimi olmadığm için ilaç tavsiyesi yapmak istemiyorum.ama birkaç genel tavsiye de bulunabilirm..
    Öncelikle hasta kaplumbağanızı sağlıklı olandan ayırın ve ideal olan su sıcaklığnı(28 derece) bir kaç derece yükseltin.Su derinliği de az olmalı.Ayrıca genellikle kurutulmuş karidesleri severler,iştahlarını açar.bunu deneyebilirsiniz..
    inş en yakın zmnda veteriner hekimlerimiz size yardmcı olurlar.geçmiş olsun..

Merhabalar..öncelikle geçmiş olsun ..

İlk olarak tavsiye edebileceğimiz bir veteriner hekim muayenesinden geçirilerek hastalığın ne olduğunun teşhis edilmesi ve ona göre bir tedavi uygulanmasıdır…

Eğer böyle bir imkanınız yoksa size genel tavsiyelerde bulunabiliriz..Takdir edersiniz ki buradan teşhis koymak imkansız..

Arkadaşımızında dediği gibi belirtiler Akciğer enfeksiyonuna benziyor..O nedenle ilk yapılacak suyun sıcaklığını 32-33 derece civarına çıkarmak..Bunun yanında da akciğer enfeksiyonlarında kullanılan antibiyotiklerden 5-6 gün kas içi veteriner tarafından yapılmasıdır…

Eğer böyle bir imkanınız da yoksa (örnek ilaç) örnekte verilen ilaçlardan belirtilen şekilde kullanmanızdır…

Geçmiş Olsun..

greta
    Üye

teşekkür ederim birde diğer kaplumbağadan ayırmalımıyım

bulaşıcı bir enfeksiyon olup olmadığını bilmiyoruz..ama her zaman en kötü ihtimali düşünüp,bulaşıcı olabileceğini düşünmek en doğrusu olacaktır..Bu nedenle ğer imkanınız varsa ayırmak bazı riskleri ortadan kaldırabilir..

greta
    Üye

bugün bir kaç veterinere gittim kaplumbağalar hakkında fazla bilgilere sahip olmadıkları söylediler ve bir pet shopa götürmem gerektiğini söylediler bende götürdüm pet shopcu vitamin gibi bir sıvıyı su ile karıştırıp bana verdi suyuna bir kapak at dedi sizce petshopcunun verdiği ilaç iyi mi

ilacın ne olduğunu bilmiyoruz ?

7 yazı görüntüleniyor - 1 ile 7 arası (toplam 7)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.