blank
 1. Anasayfa
 2. Hayvanlar Alemi
 3. Veteriner Hekimlere Sorun
 4. ACİLLL YARDIMM KEDİM HASTAA
4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Yazar
  Yazılar
 • #19776

  :kararsiz:benim 2 aylık kedim (tekir) hasta galiba normalde hiç yerinde duramayan o aktif hayvan son 2 gündür çok sakin ve uysal yemek pek fazla yemiyo neden olabilir acaba kuru mama,süt ve ev yemekleri veriyorum acaba bir etkisi olmuş olabilir mi?
  çabuk cevap veririrseniz sevinirim lütfennn not:yemeğe aspirin karıştırsak falan olurmu olur mu acba?:kararsiz::sm_cry:

  #62764

  Bahsettikleriniz genel durum bozukluklarına ilişkin belirtiler yani her sağlık sorununda gözlenebilir.

  Kuru mamanın ve sütün son kullanma tarihi geçmemişse,süt pastörize ise problem olacağını sanmıyorum.Ev yemekleri bazen problem olabiliyor.Mesela kemik içeren tavuk yemeği verildiği zaman bazen kemikler ufak olduğu için yemek borusuna batabiliyor bu nedenle iştahsızlık görülebiliyor.Genel durum bozuklukları gözlenebiliyor.Ne gibi ev yemeklerini verdiğinizden de bahsetmemişsiniz.

  Bu nedenlerden dolayı size yardımcı olamayacağım.En yakın veteriner hekimi meslektaşıma başvurmanızı öneririm.Verdiğiniz bilgiler çok kısıtlı.

  Sağlıcakla kalın.

  #65739
  ecumbul
  Üye

  sakın kediye aspirin vermek gibi bir hata yapmayın.

  aspirin hassas bir mideye sahip olan kedigiller alesinde mide kanamalarına neden olabilir. ayrıca bir fenol türevi olduğu için ve etken maddesini sindirebilecek enzim kedilerde bulunmadığı için vucutta birikmelere ve toksikasyonlara neden olabilir. hatta fazla dozlarda ölüme kadar gidebilir. bazıları bebek asprini fln diyorlar. bu gibi durumlarda ise aciliyet önemlidir. yani çok acil bir durum olmadığı müddetçe bebek aspirini dahil hiç bir şekilde aspirin vermeyin derim ben…

  #74881

  kedilerde aspirin çok büyük problemler doğurur veteriner hekiminizle görüşmeden asla kullanmayın. kullanılması gerektiğinde çok düşük dozlarda uzun aralıklarla kullanılır.

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.