blank
 1. Anasayfa
 2. Genel
 3. Muhabbet & Eğlence
 4. 'Ahtapot Paul' ölümsüzleşti
3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Yazar
  Yazılar
 • #25406
  ImraHor
  Üye

  Dünya Kupası’nda oynanan 8 karşılaşmanın sonucunu doğru tahmin eden “falcı ahtapot” Paul için, Almanya’nın Oberhausen kentinde bulunan “Sea Life” adlı akvaryumda hazırlanan anıt açıldı.

  Akvaryum binasının bir köşesine konulan 150 kilogram ağırlığındaki 2 metrelik anıt, Paul’u bir futbol topu üzerine oturmuş şekilde gösteriyor. Futbol topunun içinde de Paul’un külleri bulunuyor. Paul’un yaklaşık 15 gramlık külünün bulunduğu küçük kavanoz da ahtapot şeklinde yapıldı ve altın yaldızla kaplandı.

  Sea Life’ın yöneticisi Stefan Porwoll, Paul için bir anıt dikilmesi konusunda çok sayıda istek aldıklarını, reklam paralarının ve Paul için toplanan bağışların çeşitli doğayı koruma projelerine harcanacağını söyledi.

  2010 Dünya Kupası’ndan sonra özellikle Dünya Şampiyonu olan İspanya’daki Madrid Hayvanat Bahçesi’nden ve değişik ülkelerden “transfer” teklifi alan Paul, ekim ayında ölmüştü. Akvaryuma ünlü ahtapot Paul’un yerine, “Paul-II” adlı yeni bir ahtapot konulmuştu.

  kaynak:http://www.hurriyet.com.tr

  #97966

  bu böyle gider paul 2 paul 3 paul 4

  #97967

  Çok ilginç bir canlı idi.Yaptıkları tahmin değil yiyecek seçimiydi ama olsun ilginç bir durumdu.Anıtı da güzel olmuş.Böyle şeylere önem veriyorlar insanlar ne güzel.

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.