blank
 1. Anasayfa
 2. Veterinarium
 3. Veteriner Fakülteleri
 4. ankara üniversitesi vet fakültesi
9 yazı görüntüleniyor - 1 ile 9 arası (toplam 9)
 • Yazar
  Yazılar
 • #26043

  ankara üniversitesi hakkında ne düşünüyorsunuz sizce nasıl hocaları eğitimi dersleri nasıl eğitim sistemi nasıl çan eğrisi mi var açıklar mısınız yardımcı olursanız sevinirim

  #99723

  ankara üniversitesinde okuyan kimse yok mu

  #100265

  geçme notu 70 çan man yok walla:D

  #100284
  ImraHor
  Üye

  Merhabahar,
  ankara üniversitesi veteriner fakültesi 4. sınıf öğrencisi olacağım yeni dönemde.Veteriner fakültesi yerleşkesi dışkapı semtimte olup hemen hemen merkezde sayılır zira otobüsle kızılaya 10-15 dk.Ankara üniversitesi eski üniversitelerden olduğu için kampüs sistemi yoktur, şehrin bir çok yerinde yerleşkeler vardır.O yüzden burayı düşünürken kampüs hayatı hayal etmeyin ama bizim fakültemizin ortamı fena sayılmaz.

  Gelelim hocaları ve eğitimine…Eğitimi ağırdır ve ne yazıkki teoriğe dayalıdır.Siz kendi çabalarınızla teoriği pratikle desteklemelisiniz.Ancak üniversitenin laboratuvar imkanları oldukça iyidir sadece kullanılmayı bekliyorlar Çok muhteşem çok değerli fevkaladenin fevkinde ders anlatan hocaları olduğu gibi sinir krizleri geçirten hocalar da vardır.Çan eğrisi denen şey bizim fakültede yoktur ancak isteğe bağlı bir kaç kürsü uyguluyor.Geçme notu 70tir.Okulun ağır eğitiminin yanında oldukça ağır bir sınav programı vardır.Bütün bu ders sınav yetmiyormuş gibi üstüne özellikle üçüncü sınıfta her dersten ikişer tane quiz olursunuz.
  Aklıma gelen şimdilik bunlar sorunuz varsa yardımcı olmaya çalışırım.

  #100292

  cevaplarınız için çokk teşekkür ederim peki çan eğrisi yoksa eğitim sistemi nedir birde neden kampüs hayatı yok anlayamadım açıklarsanız sevinirim

  #100293
  ImraHor
  Üye

  Çan eğrisi yok geçme notu yetmiş.Her dersten bir vize bir final oluyor(ek olarak qıiz olabiliyor) vizeden aldığın notun yüzde 40ı finalde aldığın notun yüzde 60 ı hesaplayor bu not 70 se cc ile geçersin 60 70 arasındaysa ortalamaya kalırsın ortalaman 2 nin üstündeyse geçersin değiğlse bir dahaki döneme dersi tekrar almak zorundasın.
  bizim fakülte de farklı olarak yaz okulu ve bütünleme yok ama her ders her dönem açılıyor.kaldığın dersi önümüzdeki dönem c sınıfı adı altında alıyorsun.

  kampüs hayatı şöyle anlatayım.duyarsın mesela odtü kampüsü içinden otobüs geçiyor falan dersler.her şey o kampüsün içindedir etkinliklerin hepsi orada olur ve tüm bölüm öğrenciler haberdardır tüm bölümden insanlarla kaynaşabilirsin.ancak bizim yerleşkede sadece biz ve ziraatçiler var.her fakülte etlinlik yapıyor tabi onları takip edip onlara ulaşman gerekir tabi ilgiliysen.

  #100307

  kampüs hayatı kötüymüş ya ben kampüs hayatı hayal ediyordum aslında biraz biliyordum netten ünilerin haritalarına bakınca hep vet fakültesi ve ziraat fakülteleri yanyanaydı sanırım hayvanlar yüzünden biraz şehir dışında olması gerekiyor çiftlik hayatı olması için
  peki ankara üniversitesinin hayvan hastanesi var mı ben var diye duydum ama bazıları yok diyor
  tıptaki gibi komitelerde oluyor mu
  ankaradan soğumaya başladım
  ankara şehir olarak nasıl peki

  #100338
  ImraHor
  Üye

  eski üniversiteler böyle dağınık yerleşmiş bizim üniversitemizde kampüs yapıyor gölbaşı ilçesine ama çok uzun yıllar var bitmesine:)

  bizim okulumuzdaki klinikler hastane sistemine geçmedi daha ama 7/24 hizmet veren bir acil kliniği dahil olmak üzere dahiliye cerrahi vs vs gibi kliniklerde hastalara hizmet veriliyor.

  komite olmuyor ama bol miktarda sözlü sınav var genelde finaller sözlü oluyor.komite bazı derslere üç ders sınavı diye bir şey var orda oluyor.üç ders sınavı 4. sınıfta 5.sınıfa geçerkenki varsa kalan derslere uygulanıyor.

  ankarada deniz yok

  #100339

  cevaplarınız için çok çok teşekkür ederim

9 yazı görüntüleniyor - 1 ile 9 arası (toplam 9)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.