blank
 1. Anasayfa
 2. Genel
 3. Muhabbet & Eğlence
 4. Aslan Yeni Yuvasında
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #25367
  ImraHor
  Üye

  [size=large]Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena[/size]

  Galatasaray, Aslantepe’deki açılış maçında Hollanda’nın köklü ekibi Ajax ile karşılaşacak. 20:45’teki bu tarihi karşılaşma, D Smart-Euro Futbol kanalından canlı olarak yayınlanacak. Mücadelede Fırat Aydınus, Serkan Ok, Orkun Aktaş hakem üçlüsü görev yapacak. Dördüncü hakem ise Serkan Çınar.

  YENİ UMUTLARLA ASLANTEPE’YE
  Ancak Türk Telekom Arena’nın açılışı için hazırlanan muhteşem gösterilerin, Galatasaray- Ajax maçının önüne geçmesi bekleniyor. Saat 18:00’de start alacak şovlar, 24:00’te sona erecek. Tarihinin en kötü dönemini yaşadığı ligin ilk yarısında umduğunu bulamayan sarı-kırmızılılar, yeni çubuklu forması ve yeni umutlarla Aslantepe’de taraftarının önüne çıkacak. 52 bin 647 seyirci kapasiteli Türk Telekom Arena’da bugün 40 bin kişinin olması bekleniyor. Galatasaray Başkanı Adnan Polat’ın, “FIFA ve UEFA’nın 2016 kriterlerine sahip stat” diye nitelendirdiği Aslantepe’nin açılışta otoritelerden alacağı not merak konusu.

  Haşhaş: Keşke Özhan Canaydın da görseydi
  Galatasaray yöneticisi Ali Haşhaş, Türk Telekom Arena’nın 365 gün yaşayan bir stat olacağını söyledi ve ekledi: “Rahmetli eski başkanımız Özhan Canaydın, bu stat için çok büyük emek sarfetti. Keşke bugünü görebilseydi; açılışta aramızda olsaydı. Çok zaman harcadık ama buna değdi. Muhteşem bir stat kazandık. 2016 UEFA kriterlerine uyan dünyada ilk stat. Biz, bu stadı çeşitli etkinliklerle yılda 200 gün yaşatmak istiyoruz. Bir animasyon, aktivite olmasa da keyifle gelinecek bir yer olarak gördüğüm için açılışa geleceklerden ricam, etkinlikler başlamadan yerlerini almış olmaları ve metro-otobüs gibi toplu taşıma araçlarını kullanmaları.”

  Arat: En büyük özelliği tepede konumlanması
  Türk Telekom Arena’nın mimarı Mete Arat da Aslantepe hakkında bilgiler verdi: “Stadyumlar normalde tepelerde olmaz; göl, nehir kenarları ya da düzlüklerde olur. Aslantepe’nin en büyük özelliği tepede konumlanması. Stadyumu, TEM’e paralel değil, dereye doğru inen eğime paralel konumlandırdık. Yayalarla araçların birbiriyle ilişkisi yok. Aslanlı yolda ön kontrol ve asıl kontrol noktaları sonrasında bloklara yönlendiriliyor, elektronik gişeden girişlerini yapıyor ve dağılıyorlar. Tüm servisler, otoparklar, sporcu girişleri, basın girişleri, mutfak servis girişleri, ilk yardım araçları ve VIP park ve girişleri ise alt katta.”

  [size=large]Açılışa Doğru[/size]

  Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena’nın açılışı için geri sayım başladı.

  Mecidiyeköy’deki Ali Sami Yen Stadı’ndan yola çıkan ve bayraklarımızı taşıyan ve “taşınmayı” simgeleyen konvoy, yeni stadımıza ulaştı. Bu arada stadın kapıları da taraftarlara açıldı. Akşamı beklemeden stada ulaşan ilk Galatasaraylılar içeri alınmaya başlandı. Akşam yapılacak olan büyük kutlamalar için stad içerisinde son hazırlıklar yapılıyor.

  Yeni stadımıza ilk giren taraftarlar, stadı pankartlar ve bayraklarla süslemek üzere hazırlıklara başlayan ultrAslan taraftar grubu oldu. Stadımızın değişik bölgelerine dev pankartlar asılmış durumda. Doğu tribününde, büyük ebatlarda büyütülmüş bir Metin Oktay resmi göze çarpıyor. Koreografide görev yapacak dansçıların hazırlıkları devam ediyor. Kurucumuz Ali Sami Yen’in fotoğrafı ve Kulübümüzün misyonunu belirten ünlü “Amacımız İngilizler gibi toplu halde oynayarak, bir renge ve isme sahip olmak, Türk olmayan takımları yenmektir.” sözü, çalıştırılmaya başlanan dev skorbord’larda yansıtılmak üzere hazırlanıyor.

  Yapılacak showlar için stadın zeminine devasa perde ekranlar yerleştirildi test ediliyor. Pegasus tribünü şu anda tamamına yakını dolmuş durumda ve maçın başlamasına 3.5 saat olmasına rağmen taraftarlar bayrak ve atkı showlarına başladı.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.