blank
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #21833

  Bedava Hayvan Muayenesi

  ANTALYA Veteriner Hekimler Odası Alanya Temsilcisi Veteriner Hekim Kenan Ersoy, dün bir basın toplantısı düzenledi. Ersoy Dünya veteriner hekimler günü nedeniyle bu gün bedava hayvan muayne edeceklerini bildirdi.

  19 Nisan’da Cikcilli beldesinde zehirli etlerle itlaf edildiği iddia edilen 5 köpek ve bir kedinin ölüm nedenlerinin anlaşılabilmesi için sindirim organlarından alınan numuneleri Konya Veteriner Kontrol ve Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’ne gönderdiklerini kaydeden Ersoy, tahlil sonuçlarının çıktığını, numunelerde tahrip gücü yüksek tarımsal ilaç kalıntılarına rastlandığını bildirdi. Ersoy, hayvanlardan alınan numunelerde “Organik fosforlu insektisit” bulunduğunu bildirdi.

  HAYVANLAR ÜCRETSİZ MUAYENE EDİLECEK

  Öte yandan 25 Nisan Cumartesi gününün Dünya Veteriner Hekimler Günü olduğunu söyleyen Ersoy, gün boyu Alanya merkez ve beldelerde faaliyet gösteren veterinerlerin kliniklere getirilen tüm hayvanları ücretsiz muayene edeceklerini kaydetti. Ersoy, “Meslektaşlarımızın toplumda edindiği rol, sadece hayvan sağlığı ile sınırlı değildir. Özellikle son zamanlarda artış gösteren kuş gribi, Kırım Kongo Kanamalı Ateşli Hastalık, kuduz gibi zor hastalıklarla mücadelede meslektaşlarımızın önemi daha iyi anlaşılmaktadır. Hayvansal hastalıkların önüne geçilmesi ve insan sağlığının korunması tüm sokak ve sahipli hayvanların refah içinde yaşaması, tüm meslektaşlarımızın isteğidir” dedi.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.