1. Anasayfa
  2. Genel
  3. Muhabbet & Eğlence
  4. Beşiktaş 1-2 Fenerbahçe
13 yazı görüntüleniyor - 1 ile 13 arası (toplam 13)
  • Yazar
    Yazılar
    FeeLinG
    Üye

Beşiktaş 1-2 Fenerbahçe

STAT: BJK İnönü

HAKEMLER: Yunus Yıldırım, Serkan Gençerler, Volkan Narinç

FENERBAHÇE: Volkan Demirel, Roberto Carlos, Emre, Güiza, Ali Bilgin, Selçuk, Semih,Uğur, Yasin, Gökhan Gönül, Deivid.

Turkcell Süper Ligi’nin 30. haftasında Fenerbahçemiz deplasmanda Beşiktaş ile karşı karşıya geliyor.

Oyuncularımız İnönü’deki taraftarlarımızı selamlıyor.

Hakem son düdüğü çaldı. Fenerbahçemiz karşılaşmayı 2-1 kazandı.

90+4 Kalemizde yaşanan tehlikede son anda R. Carlos topu kornere gönderdi.

90+3 Güiza sol kanada Deniz’in önüne çıkardı. Deniz’in ortasında Uğur’dan önce Beşiktaş defansı topu uzaklaştırdı.

90′ İkinci yarıya 5 dakika ilave edildi.

89′ Gökhan Emreciksin Beşiktaş defansının arkasına sarkan Güiza’ya çıkardı. Güiza, boş pozisyondaki Uğur Boral’a topu aktarmak isterken Beşiktaş defansı araya girdi.

88′ Tello’nun uzaktan vuruşu yandan auta gitti.

86′ Takımımızda Deivid’in yerine Gökhan Emreciksin oyunda.

82′ Tello’nun sağ kanattan kulandığı korneri Volkan yumrukla uzaklaştırdı. Yusuf, önünde kalan topa gelişine vurdu. Top, üstten auta gitti.

78′ Ekrem sağdan Holosko’nun önüne çıkardı. Holosko’nun yerden şutunu Volkan yatarak önledi.

77′ Bobo sağ kanattan ortaladı. Son anda araya giren Gökhan Gönül topu kornere gönderdi.

75′ Holosko çalımlarla ceza sahamıza girdi. Yasin son anda müdahele ederek topu kornere gönderdi. Tello’nun korneri auta gitti.

74′ Uğur Boral sol kanttan ortaladı. Deniz’i geçen top Rüştü’de kaldı.

67′ Deivid’in sağdan ortasını Kazım kafayla Uğur’a önüne çıkardı. Uğur topa dokunamadı.

65′ Takımımızda Semih yerini Kazım’a bıraktı.

64′ Holosko’nu ceza sahası dışından çektiği sert şut, üst direğe çarparak ağlarımıza gitti. Şimdi durum 1-2.

63′ Ceza yayı gerisinden kaleyi tam karşıdan gören bir yerden kazanılan serbet vuruşu Selçuk kullandı. Selçuk’un şutu yandan az farkla auta gitti.

56′ Takımımızda Emre yerini Deniz’e bıraktı.

54′ GOOOOLLL.. GOOOLLL… GOOOLL… GOOOLLLLLL. GOOOOLLL.. GOOOLLLL….. GOLLLLL…. Fenerbahçemizin ikinci golü Semih’ten geldi. Sağ kanatta topla buluşan Deivid, Uğur Boral’a pasını verdi. Uğur Boral da Ali Bilgin’in önüne topu bıraktı. Ali Bilgin, bekletmeden Semih’in önüne düzgün bir pas çıkardı. Ceza sahasında, penaltı noktasına yakın bir yerde topla buluşan Semih’in şutu, önce üst direğe çarptı, sonra da ağlara gitti. Şimdi durum 0-2.

47′ Sol kanattan ceza sahamıza giren Bobo, yakın mesafeden sert vurdu. Volkan topu kontrol etti.

46′ Beşiktaş’ta Delgado ve Gökhan Zan, ikinci yarıda yerlerini Yusuf ve Cisse’ye bıraktı.

46′ İkinci yarıya Fenerbahçemiz başladı.

İlk yarı Fenerbahçemizin 1-0 üstünlüğüyle sona erdi.

45′ İbrahim Üzülmez sol kanattan çizgiye indi. Ortaladığı top, Ekrem’in üzerinden geçti.

39′ Güiza sağ kanatta topu sürdükten sonra ortaladı. Uzak direkte topla buluşan Semih’in röveşatası üstten auta gitti.

33′ GOOOOOLLLLLL… GOOOOOLLL… GOOOLLLL.. GOOOOLLLLL… GOOOLLL.. GOOOLLL.. İspanyol oyuncumuz Güiza, ligin ilk yarısında Beşiktaş’a Kadıköy’de attığı golün bir benzerini bu kez İnönü’de attı. Önce Güiza Semih’e pasını çıkardı. Semih topun üzerinden atlayınca, Gökhan Zan ile Semih’in arasından geçen topla tam ceza yayı içinde Güiza bir kez daha buluştu. Rüştü’nün ileri çıktığını gören Güiza, aşırtma bir vuruşla Beşiktaş ağlarını gördü; 0-1.

30′ Tello ceza sahasının dışından vurdu, top az farkla yandan dışarı gitti. Hakem kornere karar verdi. Korner atışında Volkan boşa çıktı. Gökhan Zan’ın yakın mesafeden ceza sahasının içinden vuruşunu Yasin son anda uzaklaştırdı.

29′ Fenerbahçemiz gole yaklaştı. Selçuk’un pasıyla ceza sahası dışından, hafif sağ çaprazda topla buluşan Güiza, bekletmeden çok sert vurdu. Köşeye giden topu Rüştü son anda kornere çeldi. Korner atışı Rüştü’de kaldı.

24′ Güiza, Uğur Boral verkacında topla son olarak buluşan Uğur, sol çaprazdan ceza alanına girdi. Uğur’un vuruşunu Beşiktaş defansı kornere gönderdi. Kornerden bir sonuç çıkmadı.

20′ Organize gelişen atağımızda topla son olarak buluşan Ali Bilgin, sağ kanattan ceza sahasına ortaladı. Beşiktaş defansının kafayla uzaklaştırdığı topa Selçuk, ceza sahasının dışından, çok uzak mesafeden sert ve isabetli vurdu. Kaleye yönelen topu, son anda Rüştü iki hamlede kontrol edebildi.

15 Güiza, ceza sahasının sağ köşesinden içeriye ortaladı. Semih’ten önce Beşiktaş defansı topu kafayla uzaklaştırdı.

10′ Güiza’nın ceza sahası dışından sert şutu, az farkla üstten auta gitti.

7′ Beşiktaş atağında Ernst’in sol kanattan yaptığı ortaya sağ çaprazda Ekrem vurdu. Defansımız topu uzaklaştırdı.

6′ Delgado’nun pasıyla Holosko defansımızın arkasına sarktı. Tehlikeyi sezen Volkan, kalesini terk etti. Volkan, ceza sahası dışında buluştuğu topu taca gönderdi.

3′ İlk tehlikeli atak Fenerbahçemizden geldi. Deivid’in ceza sahası dışından çektiği şut, Rüştü’den sekti. Ceza sahasının sağ tarafındaki Semih topa hareketlendi. Ancak hakem Semih’in elle oynadığı gerekçesiyle Beşiktaş lehine serbest vuruş verdi.

1′ Karşılaşmaya Beşiktaşlı oyuncuların vuruşuyla başlandı.

Şehitlerimiz için saygı duruşu yapılıyor.

İstiklal Marşımız söyleniyor.

Takımlar sahaya çıktı. Fenerbahçemiz maçta klasik çubuklu forma, lacivert şort ve lacivert tozluklarla mücadele edecek.

FeeLinG
    Üye

Emre ile Deivid birbirine girdi

Fenerbahçeli Emre ile Deivid bir pozisyon sonrasında birbirlerine girdi! Emre bir ara Deivid’e sinirli sinirli el işareti yaptı!

Turkcell Süper Lig’in 30.haftasında Beşiktaş ile Fenerbahçe arasında oynanan derbinin 49.dakikasında Fenerbahçeli Emre ile Deivid bir pozisyon sonrasında birbirlerine girdiler.

Emre ile Deivid bir süre sözlü olarak tartıştıktan sonra araya giren arkadaşları iki oyuncuyu ayırdılar.

Emre’nin Deivid’e pozisyon sonrasında dikkat et anlamında parmak hareketi yaparak “Çok fena olacak” şeklinde uyardığı da gözlerden kaçmadı.

Aragones tartışan oyunculardan Emre’yi mücadelenin 57.dakikasında kenara aldı.

Bir Klasik..Fenerbahçe ve derbiler….

FeeLinG
    Üye

biz demiştik ” 2de 1 ” karşımıza çıkmasınlar diye dinlemiyolar bizi hiçç )))

FeeLinG
    Üye

“Oyundan çıkmamın nedeni tartışma değil”
    03 Mayıs 2009 Pazar

Oyuncumuz Emre Belözoğlu, ikinci yarının başında oyundan çıkmasının nedeninin Deivid’le saha içinde yaşadığı tartışma değil, sakatlığa ve yeterince idman yapmamasına bağlı yorgunluk olduğunu söyledi.
    Beşiktaş’ı 2-1 yendiğimiz maç sonrası açıklamalar yapan Emre Belözoğlu ilk olarak karşılaşmayı değerlendirdi. Emre Belözoğlu, “50-55 dakika çok iyi oynadık. Derbileri iyi oynadığımız gerçeği var. Derbilerin favorisi yok. Formamıza layık bir şekilde, uzun zamandır ilk defa iyi oynadık. Gol, beklenmedik bir dakikada gelince ister istemez kendimizi geriye çektik. Beşiktaş da seyircisinin desteğiyle üzerimize geldi. Genelde bizden beklenen güzel oyunu sahaya yansıttık. Sezonu böyle devam ettirmek istiyoruz” diye konuştu.
    Deivid ile yaşadığı tartışma ve oyundan alınması hakkında da konuşan Emre, “Hocamızın beni oyundan alması, Deivid’le yaşadığımız tartışmadan dolayı değil. Maç öncesinde ağrılarımın olduğunu söylemiştim hocama. Beni kenara alınca onu konuştuk. Sanki Deivid’le tartıştığım için oyundan alındığım gibi bir görüntü oluştu. Oysa, 10-15 gün idman yapmamıştım ve 3-4 günlük idmanla maça çıktım. Hafif de olsa sakatlık, yorgunluk yaratıyor. İkinci yarı 15-20 dakika oynayabileceğimi söyledim. Deivid’le tartıştık onun yüzden çıktım havası oldu. Hocam da bana bunu anlattı. Hocamdan çıkarmasını ben istedim. Deivid’le de saha içinde sınırlı kalacak bir tartışma oldu. Oyuncular arasında böyle şeyler olabiliyor. Çok çabuk atlatırız bunu. Kötü bir görüntü oluştuysa, tüm Fenerbahçe camiasından ve taraftarlarımızdan özür diliyorum” diye konuştu.
    Ligi de değerlendiren Emre, “Biz ve Galatasaray potada olsa çok daha güzel bir lig olabilirdi. Bugün Sivas ve Beşiktaş’tan biri kazansaydı çok büyük avantaj yakalayabilirdi. Çok büyük iki camia yarıştan kopsa da çok güzel bir lig oluyor” diye konuştu.

FeeLinG
    Üye

“İlk yarıda top göstermedik”

Oyuncumuz Güiza, Beşiktaş karşısında özellikle ilk yarıda çok iyi bir futbol oynadıklarını ve adeta rakiplerine top göstermediklerini söyledi.
    Maç sonrası açıklamalar yapan Güizüa, “Bizim için önemli bir karşılaşmaydı. Fenerbahçe derbi maçlarda iyi oynuyor. Bugün de ezeli rakibimize karşı iyi oynadık. Kazanmamız ve iyi oyun göstermemiz camia için önemliydi. İlk 45 dakika çok iyi paslaştık. Rakibimize top göstermedik. 2. golden sonra risk alacaklardı. Biz oyun disiplininden kopmadan maçı galip bitirdik. Biz maalesef, 2 tane önde götürdüğümüz maçı, 85. dakikalardan sonra verdik. Onları alabilsek durum çok farklı olurdu ancak, geriye değil, ileriye bakmak lazım. Yine rakibimize karşı önemli bir finale çıkacağız. Aklımızda öncelikle lig maçı ve sonra da bu maç olacak. Ben Mallorca’da çift forvetli sistemde oynuyordum ve topla daha çok buluşuyordum Fenerbahçe’nin oyun sistemi farklı. Fenerbahçe’de bütün oyuncular skoru düşünebilecek kalitede oyuncular. Yeni bir takıma ve sisteme adapte olmam gecikti ancak ilerleyen zamanlarda gerçek kalitemi göstereceğim herkese” diye konuştu.

FeeLinG
    Üye

“Biraz daha motive olsak liderdik”

Oyuncumuz Volkan Demirel, Beşiktaş galibiyetiyle bir nebze de olsa taraftarlara kendilerini affettirdiklerini umduğunu belirterek, “Bu sene bazı maçlarda biraz daha motive olsak, şu an liderdik” dedi.
    Maç sonrası açıklamalar yapan Volkan Demirel, “İlk yarı gerçek Fenerbahçe’yi sahaya yansıttık diye düşünüyorum. Taraftarımızı bu sezon çok üzdüğümüzü biliyorum. Bunun, bu maçlarla telafisi de olmaz biliyoruz elbette. Ama biraz olsun bugün taraftarımızı güldürdüysek ne mutlu bize. Bana göre Fenerbahçe’nin gerçek oyunu budur. Konsantre olduğumuz zaman, inandığımızı zaman gerçek kimliğimiz bu olacaktır. Bu sene bazı maçlarda biraz daha motive olsak, şuan liderdik. Ama artık geçti bunlar. Lig yarışından uzağız bu bir gerçek. Ama bu maçı aldık. Haftaya Denizli maçını alarak, daha sonra da kupayı kazanarak taraftarımızın yüzünü güldürmek istiyoruz. Umarım düşündüklerimizi de sahaya yansıtırız ve kupayla ligi bitiririz. Gökhan’ın daha önce stoperde oynamışlığı vardı. Gayet de iyi oynadı bence. Zaten Fenerbahçe formasını kime verirseniz elinden gelenin en iyisini yapar. Bugün her arkadaşım çok güzel mücadele etti. Bilhassa ilk yarı mükemmel mücadele ettiler. İkinci yarıda ise golü bulunca biraz geriye yaslandık ve gol de yedik maalesef. Ben bazı ağabeylerime bu maçta gol yemeyeceğimi, en kötü maçın beraberlikle biteceğini söylemiştim, ama olmadı. çok geriye yaslandık bundan gol yedik” diye konuştu.

FeeLinG
    Üye

Oyuncularımızdan Gökhan Gönül, hafta içinde Başkanımız Aziz Yıldırım ve Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören’in bir yemekte bir araya gelmesi nedeniyle çok fazla spekülasyon yapıldığını ve çıkan haberler üzerine bu maçı kazanmalarının şart olduğuna inandıklarını söyledi. Gökhan Gönül stoper mevkisinde oynamasıyla ilgili olarak ise esprili bir şekilde “Kalede bile oynarım” dedi.
    Gökhan Gönül Maç sonrasında yaptığı açıklamada, “Stoperde oynamama şaşırmadım. Çünkü hafta içinde söylemişti hocam. Ben de Gençlerbirliği’ne gitmeden önce stoperde oynadığımı söylemiştim. O da ‘Elinden geleni yap, sana güveniyorum’ dedi. Ben de elimden geleni yapmaya çalıştım. İleriyi çıkmayı seven biriyim. Maç içinde çok istedim çıkmayı ama kendimi frenledim. Hafta içinde başkanların bir araya gelmesiyle ilgili olarak çok şey söylendi. Hafta içi çıkan haberlerden sonra bu maçı kazanmak zorundaydık. Bu maçı özellikle bunu için kazanmamız gerekiyordu. Fenerbahçe’nin, tarihinde hiçbir kara lekesi yok. Bunun için kazandık. Bu söylemleri, söyleyenlere yutturduğumuz için mutluyuz. Ben kaleye bile geçerim, yeter ki takım galip gelsin. Derbi maçlar taraftar için çok önemli. Sadece taraftar için değil, yönetim için, futbolcular için de önemli. Bazı şeylerin üstünü örtüyor açıkçası. Çok kötü bir sezon geçirdik. En azından bu sonuçla taraftarımızı sevindirdik” diye konuştu.

FeeLinG
    Üye

Başkanımız Aziz Yıldırım, Beşiktaş ile deplasmanda oynadığımız maçta kendilerine gösterilen konukseverlik nedeniyle, Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören ve rakip taraftarlara teşekkür etti.
    Karşılaşmanın ardından protokol tribününden Yıldırım Demirören ile birlikte ayrılan Aziz Yıldırım, basın mensuplarına yaptığı açıklamayla, Takımımızın 2-0 öne geçtikten sonra protokol tribününden ayrılmasına açıklık getirdi. Aziz Yıldırım, “Başta sayın Yıldırım Demirören olmak üzere Beşiktaş taraftarlarına, herkese teşekkür ediyorum. Tribünde bize karşı geçmişte olan hadiselerin hiçbirisini yaşamadık. 2-0’dan sonra içeriye kendim girdim. Çünkü geçmişte yaşadığımız olaylar vardı. Seyirci o anda kendini kaybetmiş olabilir, bundan dolayı bir tepki koyabilirdi. Bu tepkiye Yıldırım Demirören başkan karşı hareket yapmasın, tepkiler ona dönmesin diye içeriye girdim ve maçı içeride izledim. Bütün Beşiktaş camiasına teşekkür ediyorum. İnşallah bütün maçlar, bizim orada, Galatasaray’da veya başka yerlerde bu şekilde dostluk içinde oynanır. Çünkü biz Türkiye’nin büyük kulüpleriyiz. Örnek olmamız lazım. Bu akşam da örnek bir davranış yaşanmıştır. Hepsine teşekkür ediyorum” dedi. Başkanımız Aziz Yıldırım, Beşiktaş karşısında aldıkları galibiyet nedeniyle futbolcularımızı kutladığını da sözlerine ekledi. Aziz Yıldırım, “Galip geldikleri için bütün futbolcuları kutluyorum. Sahada mücadele eden herkese teşekkür ediyorum” dedi.

ImraHor
    Üye

sivas a yaradığı için sevindim

FeeLinG
    Üye

hadi ordan ya seninde bi dediğin bi dediğini tutmuyo bjk yensin diyodun maçtan önce biz yenince direk dönüş yaptın 😀

dilara
    Üye

2 de 1 tişörtleri çok güzel ya:D

13 yazı görüntüleniyor - 1 ile 13 arası (toplam 13)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.