blank
 1. Anasayfa
 2. Genel
 3. Veteriner Hekim Haberleri
 4. Bodrum'da hayvan katliamı
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #20813
  dilara
  Üye

  [size=medium]MUĞLA’nın Bodrum İlçesi’nde, içine tarım ilacı konularak sokaklara atılan zehirli gıda maddelerinden gece yarısı yiyen 9 köpek ve 6 kedinin ölmesi hayvanseverleri isyan ettirdi.

  Zehirlenen sokak ve sahipli ev köpeklerinden 5’i de hayvanseverlerin ve Bodrum Belediyesi veterinerlerinin yoğun çalışması ile kurtarılabildi.

  Bodrum’un Torba Mahallesi’nde dün gece sokak ve bahçelere atılan zehirli gıda maddelerini yiyen 9 köpek ve 6 kedi zehirlendiği ortaya çıktı. Kuyucak Mevii’nde zehirlenen 5 köpeği ise sahipleri ve Bodrum Belediyesi Hayvan Barınağı’nda görevli Ali Tan Akyazı kurtardı. Evlerde ve hayvan barınağında tedavi altına alınan köpeklerin yaşam mücadelesi verdiği belirtildi.

  Gece yarısı sokaklardan ölü köpek topladıklarını belirten ve beş gün önce zehirlenen bir köpeğin tedavisini üstlenen Rixos Otel’in kaptanı Hikmet Kaya, “Yaklaşık iki aydır Torba’da ölen kedi ve köpek sayısı 30’u aştı. Kıyma ve benzeri yiyeceklerin içerisine tarım ilacı koyarak cadde, sokak ve bahçelere atıyorlar. Bu yiyecekler köpek, kedi ve hatta kuşların dahi ölümüne neden oluyor. Bu kişilerin tahmin edilmesine rağmen bugüne kadar yakalanmamış olması üzüntü verici” dedi.

  Bodrum Belediyesi Hayvan Barınağı sorumlu veterineri Ali Tan Akyazı ise ilk tespitlere göre 9 köpek ve 6 kedinin telef olduğu ve 5 köpeğin de ölmekten son anda kurtarıldığını belirterek, “Zehirlenen köpeklerden birini İzmir Bornova Veteriner Araştırma Enstitüsü’ne gönderip otopsi yapılmasını istedik. Zehirin türüne göre kurtarmaya çalıştığımız köpeklere ilaç tedavisi uygulayacağız. Ancak gördüğümüz yiyeceklerin içerisinde çok yüksek dozda organik fosforlu zehir maddesi karıştırılmış, çünkü anında müdahale ettiğimiz bazı köpekleri kurtaramadık. Yağmurlu havalarda yapılan ve çevreye yayılan bu tür zehirler sadece hayvanlara değil, sularla birlikte çevreye de büyük zarar veriyor. İnsanlar dahi bu zehirlenmelere maruz kalabilir. Bu olayın çok yönlü araştırılmasını sağlayacağız” dedi.
  Jandarmanın kedi ve köpek zehirlenmeleri ile ilgili olarak soruşturma başlattığı belirtildi.
  [/size]

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.