blank
 1. Anasayfa
 2. Ders Notları
 3. Zootekni ve Hayvan Besleme
 4. Hayvan Besleme
 5. bu sitede rasyon hesapı yababilen yokmu
4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Yazar
  Yazılar
 • #25780

  yem rasyonu adı altında yazı gönderdim kimse cevap vermedi neden çünkü bakıyorum yazılara hep internetten kopyalanıp yapıştıma yapılan yazılar bazılarıda teşekkür etmiş yaa zaten yazıyo bunlar mademki bu işte profsunuz adam gibi bilgilr verin bu işler öyle okumayla falan olmuyo yaşamayla oluyo yaşamış olan varsa yazsın okuyalım teşekkürümüzüde edelim.

  #98791
  bumin
  Üye

  ne sormak istiyorsun konu hakkında onu anlamadım
  hazır rasyon programları var ordan hesaplayabilirsin
  rasyon yorumlamak bilgi gerektirir ama hazırlamak gerektirmez

  [hr]
  mesajını şimdi okudum ilgi çekmek için boyle yazmana gerek yokdu
  yardım edebilimisiniz diye tekrarlasaydın yardım ederdik
  elindeki süt yemini 18 protein 2600 kalori kabul ediyorum

  2kg kepek
  2kg saman
  4kg yonca
  4kg arpa kırma
  3 kg süt yemi

  basitçe bunları verebilirsin
  ama elindeki hammaddelerden arpadan ne kadar var yoncadan ne kadar var saman ne kadar var yazarsan ve ne zamana kadar bu yemlerle yetinebileceğini sorarsan bende ona göre hesabı değiştiririm sanada daha faydalı olur
  birde şu an ne kadar veriyorsun bu yemlerden onuda yazarsan bir yorumlayalım

  #98792

  Merhabalar,
  Bu sitede gördüğünüz linkleri paylaşımları başka sitelerde görüp kıyaslıyorsanız acılan konuların tarihlerini inceleyin kim kopyalamıs kim almış diye.
  Paylaşılan programlardan bilgilerden Veteriner Hekimler anlar, ona göre kişiye isteğe göre rasyon hazırlar.
  Burda paylaşılan 3-5 şeyler birileri veteriner hekim ilan edicekse kendini, yada herşeyden anlar duruma gelecekse veteriner fakülteleri kapatılsın gitsin.
  Bu sitenin asıl amacı Veteriner hekimler arasında bilgi paylaşımıdır. Paylaşılanlarıda veteriner hekimler anlar uygular.
  He siz anlamıyor olabilirsiniz, hazırlayamıyor olabilirsiniz, ozaman veteriner hekiminizden yada hekimlerden yardım isteyebilirsiniz.
  Kimse size yada başkalarına tutupta tek tek rasyon hazırlayıp, birilerininde bu işine yararmı diye paylasmak zorunda degil.

  Rasyon programlarında ve rasyonların hazırlanmasında bilgi ve yorumlama gerekir. Oyle herkese ayrı hazır rasyon hazırlanmaz. Gerekirse özel rasyonlar hazırlanır.

  HADDİNİZİ AŞAN CÜMLELER KULLANMAYIN. ADAM GİBİ RASYON YAZIN VS DİYE. BİZ OKUYARAK ANLAYARAK BU ŞEYLERİ HAZIRLAYABİLİYOR, HAYVANLARINIZIN DURUMUNU ANLIYORUZ, SİZE ÇÖZÜM VE TEDAVİ HİZMETİ VERİYORUZ. MADEM COK BİLMİŞ COK YASAMISSINIZ NE İŞİNİZ VAR BURLARDA !!!

  Konuyu kapatıyorum. Dikkat cekmek için bu mesajı bu sekilde elestiriyle yazmanıza hak tanımıyorum.

  Gidipte programın altına konu acarsan, fizibilite raporlarına konu acarsan, DERS NOTLARINA KONU ACARSAN tabikide kimse dikkat cekmez. Kişilerin paylasılan nota , programa teşekkür yazması kadar dogal bişey olamaz heralde. Buna nasıl karısabiliyorsunuz anlamıs degilim.
  Destek alabilmeniz için olusturdugumuz kategoriye mesaj yazsaydınız, belkide coktan cevabınızı almıstınız.

  #101259

  katılıyorum…

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.