blank
 1. Anasayfa
 2. Genel
 3. Muhabbet & Eğlence
 4. canan leslie anderson
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #19711
  ImraHor
  Üye

  [size=large]CANAN LESLİE ANDERSON;BİR KEMAN VİRTÜÖZÜ…[/size]


  Kendi kaleminden biyografisi
  Italya (Vicenza)’da dogdum. Istanbul Belediye Konservatuarinda keman ögrenimine basladim. Ilk konserimi 6 yasinda Avusturya Kültür Merkezi’nde verdim.Mimar Sinan Üniversitesinde Prof. Dr.Gönül Gökdogan’in ögrencisi oldum.. Ögrencilik yillarimda birçok gençlik orkestralariyla çalistim. Adana Senfoni Orkestrasi’nda konuk olarak çaldim. Istanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrasi’nda göreve basladim.1993 de Avusturya’ya yerlestim. 1994 de dünyada ilk kez gösterime giren “Kugeln des Sultan” adli eserde bas kemanci olarak görev aldim. 1995 de Salzburg Mozarteum Orkestrasi’yla Italya turuna katildim.2 yıl Salzburg Üniversite Orkestrasi’nda bas kemanci olarak görev yaptim. 1996 da 3 hafta boyunca konuk sanatçi olarak Hindistan’da Bonbay Senfoni Orkestrasi’yla bas kemanci olarak çalistim. 1998 de Salzburg Festsaal Schloss Mondsee’de konser verdim. 1998-1999 da Junge Philarmonie Ostwürttemberg’de bas kemanci olarak görev aldim. Avusturya’da özel keman dersleri verdim. Avusturya televizyon dizisi HELICOP da oyuncu olarak rol aldim. 1999’da Istanbul’a döndüm . Istanbul Devlet Opera ve Balesinde tekrar göreve basladim ve ayrildim. Bir çok ünlü pop sanatçilarinin konserlerinde ve tv programlarinda keman ve vokal esliginde bulundum. Levent Kirca parodilerinde de kemanimla yer aldim. 3 yildir Ritz Carlton otelinin loby sinde keman çalmaktayim. Mayis 2006 dan beri Müzik adami , Besteci ve Aranjör Özkan Turgay la çalismaktayim. Pek yakinda içinde Türk müziklerinin bu çagdaki duyumlari ve etnik müzik tarzinda Özkan Turgay besteleriyle bir albümü müzik severlerle sunacagim.
  Canan Leslie Anderson’un söylediği güzel de bir sözü var, kimbilir belki de o düşüncesi sayesinde buralara geldi: “Ben keman ‘a asigim, Kemanimda bana… “.

  Şu anda Türkiye de müzik çalışmaları yapmaktadır.yaptığı işi de kendisi kadar hoş ve güzel yapan canan leslie anderson u en yakın zamanda daha çok görebileğiz umarım…

  [size=large]C.L.A.-sultani yegah sirto-İZLE[/size]

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.