blank
6 yazı görüntüleniyor - 1 ile 6 arası (toplam 6)
 • Yazar
  Yazılar
 • #19803

  merhaba ben 2qün önce muhabbet kuşu aldım erkek ve 4-5 aylık geldigi gün hiç ötmedi saatlerce konuştum sadece dikkatle beni dinledi yemek yemedi su içmedi kafesi açıp parmagımı uzattım ilk önce korktu ama sonradan alıştı parmagımda durmaya üzerine örtü örttüm..
  ertesi sabah erkenden dışarı çıkmam qerekiyordu qazetesini degiştirdim ve yemine baktıqımda yemişti çok mutlu oldum üfleyerek onları temizledim..ben eve geldigimde çok korkmuş gibiydi ve tüyleri kabarıktı annem uyarmama ragmen dayanamayıp eline alıp sevmiş ve bundan hiç hoşlanmadıkları için oda korkmuş galiba..hemen kafesini odama alıp götürdüm hep benim yanımda kalsın yalnız kaldıgını hissetmesin diye..aksam şarkı açtım ona 2 kere falan ses çıkardı öttü ama galiba bi sorun daha var agzını açıyo fakat ses çıkmıyo baktım acaba diline bişeymi oldu diye ama bişe olmamıştı..gene parmagıma kondu saatlerce konuştum bana bakıp dinledi..
  bu sabahta tıkır tıkır sesler gelince uyandım baktım krakerinden yiyo çok mutlu oldum ve halada yemeye devam ediyo fakat krakerin içinde kuş kumu olmadıgı için acaba sindirebilirmi?hala tüyleri kabarık çok korkuyorum acaba parazit spreyini kullansammı var fakat cesaret edemedim kullanmaya gözüne burnuna gelebilir diye lütfen yardım edin acil..

  #63482

  Kuşunuz anlattıklarınıza bakılırsa sağlıklı gibi görünüyor…

  Muhabbet kuşları:
  1.üşüdüklerinde
  2.hastalandıklarında
  3.kendilerini güvende hissettiklerinde tüylerini kabartırlar.Kur yapma amaçlı olarak kafa tüylerini kabartırlar.

  Bu kendini güvende hissettiğinden tüylerini kabartmış olabileceğini düşündürdü bana.Sizinle iletişimi iyi gibi duruyor.

  Yavru kuşlar pek ötmezler.Ben kendi aldığım kuşun 1 ay sesini duymamıştım.Sonrasında bayağı konuşmaya başladı.Yaramazlaştı falan.Yani ileride ötmeye başlıyorlar.

  Gelelim parazit spreyi konusuna.Sprey sıkma işini 2 kişi yaparsanız daha iyi olur.Bir kişi kuşu eline alıp diğer eliyle kafasını boynundan tutacak.Böylece kafası avucunun içinde kalacak.Sprey vücuduna sıkıldığında solunum yollarına ve gözüne sprey gelmeyecek böylece kuş güvende olacak.Diğer kişi kanatları falan açıp spreyi sıkacak.

  Kuşunuzda problem yok.Sağlıcakla kalın.

  #63492

  peki çok teşekkür ederim ilginize sagolun..bugün farkettimde anüsüne dışkısı yapışmış onu incitmeden nasıl temizleyebilirim..?

  #63506

  Rica ederim.Dışkıyı canını yakmadan 3 şekilde temizleyebilirsiniz:

  1.Kloaka bölgesindeki tüylerin üzerindeki dışkıyı ıslatıp bir mendil ile silerek veya ıslak mendil ile yumuşatıp silerek.

  2.Tüyü diplerine yakın tutup bu tuttuğunuz tüyün ucundaki dışkıyı temizleyerek.Böylece tüy deride bir gerilim yaratmayacak ve kuşun canı yanmayacaktır.

  3.Eğer dışkı temizlenmemekte inatçı ise o zaman tüylerin dışkıya bulaşmış olan uç kısımlarının makas ile kesilmesiyle.

  Sağlıcakla kalın.

  #63544

  çok teşekkürler cancan sizin sayesinizde çok mutlu..artık alıştı beni gördügünde ötmeye başlıyo cancanımın beni sevdigini ve güvendigini hissetmek çok güzel=)

  #63545

  Umarım Allah uzun yıllar birlikte yaşamanızı sağlar.

6 yazı görüntüleniyor - 1 ile 6 arası (toplam 6)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.