blank
 1. Anasayfa
 2. Genel
 3. Muhabbet & Eğlence
 4. Cep telefonlarının geri dönüşümü kampanyası
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #18444
  dilara
  Üye

  Poje ile Nokia gelecek kuşakları ve doğal yaşamı koruma adına kullanılmayan Nokia cep telefonları, şarj cihazları ve bataryaları topluyor.

  Kullanılmayan bu ürünlerin, Türkiye’de 46 ilde 156 noktada kurulacak geri dönüşüm kutularında toplanarak yeniden kazandırılması hedefleniyor.

  Ağustos ayında hayata geçen bu proje, Türkiye’deki Nokia Care servis noktaları üzerinden yürütülüyor. Halen 46 şehirde ve 156 noktada mevcut olan Nokia Care servisleri üzerinden gerçekleştirilen projenin aşamaları şöyle özetleniyor:

  a- Kullanıcılar eski Nokia cep telefonlarını, bataryalarını ve şarj aletlerini Nokia Care servis noktalarına geri getirecek;

  b- Nokia Care servis noktaları eski telefonlarda yer alan bilgilerin silinmesi ve nasıl yedeklenebileceği konusunda yardımcı olacak, alternatif olarak da müşterilere bu bilgilere online olarak nereden erişilebileceğini bildirecek;

  c- Eski ürünler Nokia Care servis noktalarında yer alan Geri Dönüşüm Kutularına atılacak;

  d- Geri dönüştürülmek üzere Geri Dönüşüm Kutularında toplanan bu eski telefonlar, Nokia’nın onayladığı geri dönüşüm şirketi tarafından geri dönüşüme tabi tutulacak.

  Projeye destek verecek olan kullanıcılar aynı zamanda çevre bilincini geliştirmek, ülke ve dünya kaynaklarını koruyarak yarınlara daha temiz bir çevre ve dünya bırakmak konusunda da önemli bir kişisel sosyal sorumuluk görevini yerine getirmiş olacaklar.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.