blank
 • Bu konu 10 yanıt içerir, 4 izleyen vardır ve en son 13 yıl önce Tommy35 tarafından güncellenmiştir.
11 yazı görüntüleniyor - 1 ile 11 arası (toplam 11)
 • Yazar
  Yazılar
 • #25438
  kybele
  Üye

  mrb, 3 aylık siyah renk terrierim var. sadece kuru mama ile besleniyor. 2 gün önce yıkadığımız halde yine kokuyor. gazeteye tuvalet eğitimi vermeye çalışyoruz. evi her daim siliyorum. yerde hiç halı da yok.. ama ciddi şekilde kokusu kalıyor.. bunun bir çaresi varmı.. lütfen her türlü fikre ihtiyacım var.. zira eşim ufaklığa hiç hoş bakmıyor
  şimdiden tşk

  #98138
  Tommy35
  Üye

  Kuçunuzu neyle yıkadığınızı yazmadığınız için beşeri ürünler kullanmamış olmanızı dilerim. Kuçularımızın derisi bizdekilerden farklıdır. Ph seviyelerine uygun şampuanları kullanmanız gerekir. Ayrıca bu denli yoğun kokunun sebebi bir deri hastalığı olabileceği fikrini bende oluşturdu. Mutlaka hekimin görmesi gerekecektir. Böylesine küçük bir sebepten dostmuzun sıkıntı çekmesini istemem.

  #98142
  kybele
  Üye

  köpeğimiz tamamiyle veteriner kontrolünde.. bakım ürünleri dahil. şampuanı patiye özel.. dışarı çıkartıyoruz.. parklarda oynuyor.. eve geldiğimizde o malum köpek kokusu çok ağır basıyor.. bende hemen yıkıyorum. çünkü eve sindimi başedilecek gibi olmaz sanıyorum.. yinede veterinerimize sorucam..
  kuru şampuanların faydası olur mu.. kullanım sıklığı nedir..
  teşekküürler

  #98144
  Tommy35
  Üye

  Siz her gezintiden sonra kuçunuzu yıkarsanız onun derisindeki tabii tabakaya zarar verirsiniz. Muhtemelen vermişsiniz de. Kokunun sebebi bu olabilir ama doğrusunu Hekim bilir. Sorunuza hekim arkadaşlardan en kısa zamanda cevap gelecektir.

  #98146

  Sorunuza sizin anlayacağınız şekilde cevap vermeye çalışayım;

  Köpeklerin ter bezleri bizimki gibi deri altında yayılmış durumda değildir ve bizde olduğu gibi derilerinden terleyemezler ve derileri esnek kalamaz, deriye bakım yapamaz.Bu esneklik ve bakımı sağlamak amacıyla vücut bir yağ sentezler ve deri bununla kaplanır.Bu nedenle köpekleri sık yıkamamak gerekir.Kışın mecbur kalmadıkça yıkanmaması gerekir ama illa yıkayacağım diyorsanız 2 haftada bir yıkamanızı tavsiye ederim.Bu birinci husus.İkinci husus ise, kullandığınız şampuanın köpek şampuanı olması gerekliliğidir.Bu köpek şampuanları köpeğin deri ph sına ve üzerindeki yağ dokusunu bozmayacak yapıya sahiptir.

  Geçmiş olsun.

  #98152
  _Doktor_
  Katılımcı

  THE PROFESSOR hocam bilgilendirme için teşekkür ederim çok açık ve anlaşıacak şekilde olmuş

  #98153
  kybele
  Üye

  öncelikle tşk ederim.. buradan dert anlatmak mimikler olmadığı için zor oluyor galiba..
  tommy 35 : köpeğim henüz üç aylık. aşıları yeni bitti ve bu ikinci yıkamam.. hakverirsiniz ki evde bir oğlum var.. onun sağlığı için artı eşim de köpeğe sıcak bakmadığı için her fırsatı değerlendirebildiğinden onu haklı çıkarmamak için temizliğe fazla önem vermek zorundayım.bulunduğum konum itibariyle köpeğimizi aldığımdan beri dışarıya üçüncü kere çıkarabildim. her çıkardığımda eve girdiğimizde o malum koku üzerindeydi.. inanın bana yıkamasam koku eve sinecek ve patinin evimizdeki kalıcılığı tehlikeye girecekti.. bunu abartısız söylüyorum. yoksa köpeğimin sağlığını bozacak şekilde asla davranmam.
  az önce veterinerden geldik.. şaşırdı..kuru şampuandan aldım.. umarım faydası olur.. yinede cevap verdiğiniz için tşk ederim.
  The PROFESSOR: cevabınız için tşk ederim.. şampuanını veterinerden aldım.. puppy ler iiçin .. yukarıda da yazdığım gibi 3 hafta önce ilk banyosunu yaptı. sadece kendi şampuanıyla. toz şampuanı deneyeceğim. umarım işe yarar..

  sabır ve ilginiz için gerçekten tşk ederim
  iyi çalışmalar

  #98155
  Tommy35
  Üye

  Hekiminiz kokunun nedeni olarak bir sebep göstermedi mi? Eğer göstermediyse neden belki de dışarı çıkarttığınız yerle ilgili olabilir. Başka seçenek kalmıyor çünkü.

  #98157
  kybele
  Üye

  evet onu bende düşündüm.. biri parktı diğeri deniz kenarı çakıllı sahildi.. küçük ve kısa olduğu için her yanı değdiğinden dolayı başka pisliklere daha kolay bulaşıyor heralde (diye şimdi düşündüm).. bir müddet gözlemliycem.. farklı bir durum çıkarsa burdan paylaşıcam.
  tekrar ilginize tşkler

  #98270
  kybele
  Üye

  mrb, evimi saran köpek kokusundan şikayetçiydim.. yardımlarınızla sorunu birazda olsa çözebildim.. aynı dertten rahatsız olanlara tavsiyem, köpeğinize mutlaka toz yada kuru şampuan denilen ürünü kullanmanız.. ben faydasını gördüm.. zararı da olmadığı söyleniyor.. kokudan şikayetçi olanlar için alternatif bir çözüm..
  sitenin yetkililerine de ayrıca teşekkür ederim, sıkılmadan gerekli gereksiz herşeye yardımcı olduğunuz için..
  saygılar

  #98272
  Tommy35
  Üye

  Faydamız olduysa mutlu oluruz.

11 yazı görüntüleniyor - 1 ile 11 arası (toplam 11)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.