blank
 1. Anasayfa
 2. Hayvanlar Alemi
 3. Veteriner Hekimlere Sorun
 4. FenBilgisi Öğretmeniyim.Veterinerlik okumak istiyorum lütfen bilgi..
3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Yazar
  Yazılar
 • #25138
  fenci21
  Üye

  Fen Bilgisi Öğretmeniyim.Veterinerlik okumaya açıköğretim laborant veteriner sağlık bölümünden başlamak istiyorum daha sonra dikey geçişle fakülteye geçmeyi düşünüyorum .
  merak ettiğim nokta; Veterinerlik bitirip Tus u geçenler-Uzmanlar belli bir alanda uzmanlaşabiliyorlar mı yoksa genel alanlar mı söz konusu.
  Örneğin ,klinik alanda uzmanlaşmak istiyorum ne yapabilirim?tarım bakanlığında çalışmak için veterinerlik düşünmüyorum açıkçası. daha farklı alanlar nereler olabilir? cevaplarınızı için şimdiden teşekkür ederim.iyi günler diliyorum.

  #97158
  _Doktor_
  Katılımcı

  Hocam öncelikle Veteriner Fakültesinden Mezun Olduktan Sonra TUS’a girilmez o tıp fakültesinden mezun olduktan sonra girilen bir sınav!!!!

  Klinik Alanı Diye Bir Alan Yok Bizde Ancak Fakültede Klinik Derslerini İyi Takip Edip Uygulamalara Katılırsanız Ancak O zaman O Alanda Kendinizi Yetiştirebilirsiniz.

  Ve En Önemli Nokta Veteriner Fakültesinde Tarım Bakanlığında Çalışmak İçin Öncelikle Hayvan Sağlığı ve Bununla Bağlı Olarak Kaliteli Hayvan Gıdaları Üretimine Faydalı Olmak ve Sonuç İtibariyle İnsan Sağlığına Katkı da bulunmak için bu fakülte okunur.

  Sizinde söylediğiniz gibi tarım bakanlığı mezun olduktan sonra çalışma alanlarından birisidir.

  Bana sorarsanız siz önce bu meslekle ilgili bilgilerinizi güncelleyin size kim bu mesleği anlatmışsa yanlış yada eksik anlatmış!!!!

  #97160
  ProVeT
  Üye

  Veteriner hekimlerde TUS sınavına girebilir. Ama sadece temel bilimlerde(Mikrobiyoloji, Biyokimya vs) doktora yapabiliyorlar. Ama siz vetriner hekimliği okuyacağınıza tıp fakültesini okumanız lazım. Açıköğretimden dikey geçişse geçeceksin tekrar 1. sınıftan veteriner fakültesine 5 yılda bitirebilirseniz TUS’a bence zor görünüyor

  Herkesin kendi işini yapması taraftarıyım

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.