blank
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #18646

  Yönetmenliğini Gani Rüzgar Şavata’nın yaptığı, manken Tuğba Özay ve oyuncu Yalçın Dümer’in başrollerini paylaştığı ‘Saddam’ın Askerleri Kara Güneş’ adlı filmin Malatya’daki çekimleri sırasında, kamyonet arkasına bağlanan iki attan biri sürüklenerek telef olması hayvanseverlerin tepkisine neden oldu.

  Olayı televizyon ve gazetelerdeki haberlerden öğrenen DOHAYKO Çanakkale Temsilcisi Sitare Şahin, film çekimi sırasında meydana gelen bu olayın Hayvanları Koruma Yasası’na aykırı olduğunu kaydetti.

  Şahin, AB üyelik sürecinde bulunan ve uygar dünyanın bir parçası olmayı hedefleyen Türkiye’de, bu tip görüntülerin ülke imajı için ciddi sorunlar oluşturduğunu ileri sürdü.

  ÇEVRECİ PROFESÖRDEN SUÇ DUYURUSU

  ”Çevreci profesör” olarak bilinen Prof. Dr. Orhan Kural, yönetmen Gani Şavata hakkında suç duyurusunda bulundu.
  Kural, yaptığı yazılı açıklamada, ”Saddam’ın Askerleri Karagüneş” adlı filmin Malatya’daki çekimleri sırasında ”hayvan haklarını ihlal ettiği” gerekçesiyle filmin yönetmeni Gani Şavata hakkında İstanbul Beyoğlu Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunduğunu bildirdi.
  Filmde, bir atın iple bir kamyonun arkasına bağlanarak sürüklenmesi sonucu öldüğünü iddia eden Kural, ”görüntülerin basına yansıtılarak filmin reklamını yapmak uğruna halkın duyguları ile oynandığını ve galeyana getirildiği” görüşünü dile getirdi.[hr]
  biri bana bunun mantıklı bir açıklamasını yapabilirmi.çünkü düşüncemi yitirdim artık

  #52729

  bencede cezasız kalmamalı. zatn o filmlerde o savaş sahnelerinde atların çekmediği eziyet kalmıo.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.