blank
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #19987

  Bileşimi
  1 ml’de 50 mg Fluniksin’e eşdeğer Fluniksin meglumin bulunur.
  Endikasyonları
  Atlarda iskelet-kas sistemi hastalıkları (arthritis, laminitis, tendinitis, myositis vb.) ile birlikte görülen yangı ve ağrılarda, iç organların düz kas spazmlarından kaynaklanan ağrı ve sancıların sağaltımında kullanılır. Sığırlarda yüksek ateş ile seyreden solunum sistemi enfeksiyonlarında, endotoksemilerde, doğum sonrası şekillenen enfeksiyon ve ağrılarda, eklem hastalıklarında, akut mastitislerde yangı giderici olarak kullanılır.

  Kullanım Şekli ve Dozu
  Farmakolojik Doz
  Atlarda, 1,1 mg/kg canlı ağırlık, sığır ve köpeklerde 2,2 mg/kg canlı ağırlıkdır. Damar içi yolla 3 gün süre ile kullanılır.
  Pratik Doz
  Hayvan Türü Sağaltım Dozu
  At 1 ml/45 kg canlı ağırlık
  Sığır, Köpek 2 ml/45 kg canlı ağırlık
  Ticari Takdim Şekli
  20, 50 ve 100 ml’lik kahverengi flakonlarda, karton kutularda takdim edilmiştir.
  Hedef Hayvan Türleri
  Sığır, Köpek, At

  #68639

  Murat gönderilerin ve bizimle paylaştığın için teşekkürler.Ben pozitif bir kaç eleştri yapmak istiyorum; kendimizi geliştirme amaçlı yani.Fluniksin meglumine ve dexhamethasone ayrı bir kategoriye antienflamatuvar ilaçlar kategorisi oluşturularak yazılırsa iyi olur.Ayrıca bu tarz prospektüs bilgilerine her veteriner hekimimiz ulaşabilmektedir bunun yerine kullandığımız ilaçların sonuçlarının güzel olup olmadığına; şu hastalıkta güzel çalışır şunda çalışmaz; fiyatı en uygun ilaç şudur en kaliteliside şudur diye yorum ve gönderi yaparsak daha faydalı olacağını düşünüyorum.Çalışmalarında başarılar kolay gelsin

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.