blank
 1. Anasayfa
 2. Genel
 3. Veteriner Hekim Haberleri
 4. Gazi Üni. Veteriner Fakültesi açıyor.
10 yazı görüntüleniyor - 1 ile 10 arası (toplam 10)
 • Yazar
  Yazılar
 • #24278
  ImraHor
  Üye

  Çubuk’ta Veteriner Fakültesi Kurulacak
  Gazi Üniversitesi Rektörü Rıza Ayhan, Üniversite Senatosu’nun verdiği Ankara’nın Çubuk ilçesinde veteriner fakültesi kurulması kararının YÖK’e sunulduğunu kaydetti.

  Gazi Üniversitesi’nin Çubuk Yerleşkesi’nde Başbakanlık Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürü Hasan Albayrak, Çubuk Kaymakamı Meftun Dallı, Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden ve beraberlerindeki teknik ekip ile birlikte incelemelerde bulunan Gazi Üniversitesi Rektörü Rıza Ayhan, Üniversite Senatosu’ndan Çubuk’ta veteriner fakültesi kurulması için karar çıktığını ve bu kararın YÖK’e sunulduğunu söyledi. İlçede kurulacak fakültelerin planlarının hazırlandığını ifade eden Ayhan, merkez
  kampüs olarak belirlenen 400 dönümlük alan için çizilen fakülte binasının maketini tanıttı. Fakültenin temelinin ne zaman atılacağı ile ilgili açıklama yapan Ayhan, “İlçede kurulacak 500 kişilik yurt ile birlikte inşallah biz de fakültenin temelini atarız” yanıtını verirken, projenin Avrupa standartlarında modern bir fakülte kurulması için hazırlandığını kaydetti.
  Projenin çok mükemmel olduğunu ifade eden Çubuk Kaymakamı Meftun Dallı, Gazi Üniversitesi’nin Çubuk Yerleşkesi’nde kurulması düşünülen fakülteler için maddi durumu iyi olan ya da teknik konularda yardımcı olabilecek tüm Çubukluların ilçede kurulacak fakülteler için destek olması gerektiğini söyledi.
  YURTKUR Genel Müdürü Sayın Hasan Albayrak’ın Çubuk için iki önemli müjde verdiğini vurgulayan Dallı, ”Hakikaten bugün çok önemli iki müjde aldık. İlçemizde ilk olarak 300 yataklı bir yurt açılacak olup, ikinci olarak da 500 yataklı bir yurt yapılacaktır. İlçemizde üniversite kurulması için önemli bir adım olan yurtların hizmete girmesi Çubuk’un çehresini değiştirecektir. Bu önemli müjdelerin ardından ben buradan maddi imkanı olan Çubuklulara sesleniyorum. Sizler de üniversite için taş üstüne taş koyun,
  buraya herkesin bir katkısı olsun” şeklinde konuştu.
  AK Parti iktidarının Çubuk’ta çok önemli yatırımlara imza attığının altını çizen Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, ilçede gençlerimizin barınması konusunda çok büyük ihtiyaç olan yurtların açılmasının da bu yatırımlardan biri olduğunu kaydetti. İlçede fakülte ve üniversite kurulması için başta AK Parti Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz ve AK Parti Ankara milletvekillerinin çok önemli desteklerinin olduğunun altını çizen Başkan Özden,”İlçemizde gençlerin barınma sorunu
  had safhada idi. İlçemiz için burada okuyan öğrencilerin ekonomik katkıları yoktu. Sadece ulaşım konusunda çalışan esnafımıza bir katkısı vardı. Her gün çocuklarımızın Ankara-Çubuk arasında geliş gidişleri onların performansını düşüren olumsuz etkenlerdi. Burada verilen müjdelerle bunlar ortadan kalkacaktır. AK parti iktidarı ilçemizde ihmal edilen, fark edilmeyen yatırımları bir bir hizmete geçiriyor. Gazi Üniversitesi Senatosu’ndan ilçemizde veteriner fakültesi açılması kararı çıktıktan sonra, konuyu
  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı’mız Sayın Melih Gökçek Bey ile paylaştım. Kendisi de yanımızda YÖK Başkanını arayarak Çubuk’ta kurulacak fakülte için her türlü desteği vereceklerini ve gerekirse fakülte binasını kendilerinin yapacaklarını söyledi” dedi.

  #91887
  BriqanD
  Üye

  bu haberın ustune soylenecek cok sey var ama yazacak hıc bırseyım yok…….

  #91927
  ImraHor
  Üye

  ayakta ve sessizce bu güzel mesleğin nasıl horlandığını izliyoruz…!!!

  #91959

  şakamı bu ya:S daha kaçtane veteriner fakültesi açmayı planlıyor bunlar!!!

  #91987
  BriqanD
  Üye

  bızım memleketede acsalarda yukseklısans yapsam orda :P:P

  #93143
  qwert79
  Üye

  yinemi

  #93215
  tuff
  Üye

  ankara gazı? alla alaa :S

  #95146

  Ankaradaki uygulama imkanlarının kısıtlılığı ve piyasadaki veteriner bolluğunu düşününce ne kadar yanlış bir karar olduğu aşikar. Yazılabilecek gerçekten çok şey var ama, elinden bir şey gelmiyor insanın.. Çubukta fakülte kurup, gazi üniversitesini yazan çocukları oraya tıkıp sosyal imkanları sıfır olan, ankara merkezine 1.5-2 saat süren yerde o fakülteyi okutmak yazık değil mi?

  #95152

  Heryere veteriner fakültesi aç…

  Mezunları istihdam etme…

  Sonra iş arayan depresyondaki insanların ahını alırsınız…

  Kucak dolusu aferin sizlere…

  Ben eşime dostuma mesleğimi tavsiye edemiyorum bu yüzden.Devlette iş bulmak zor bizim meslekte demek zorunda kalıyorum.

  #101339

  Akademik egitimden zerre kadar haberi olmayan tiplerin sirf oy deposu millete sirin görünmek icin yaptigi aksiyonlar Türkiye’de zaten bitmis bu meslegi tamamen bitirmekten baska birseye yaramaz bu fakültenin acilmasi. Adam olsunlar da mevcut fakültelerin egitim düzeyini Avrupa standartlarina yükseltsinler. Hayvana dokunmayan mezun yetistiren dört duvar fakülteler istemiyoruz!

10 yazı görüntüleniyor - 1 ile 10 arası (toplam 10)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.