blank
 1. Anasayfa
 2. Hayvanlar Alemi
 3. Veteriner Hekimlere Sorun
 4. Köpek
 5. Gençlik hastalığı ya da ÜSYE yardım lütfen
 • Bu konu 1 yanıt içerir, 2 izleyen vardır ve en son 12 yıl önce halil080 tarafından güncellenmiştir.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #28176

  Yardım edin lütfen… 1,5 aylık rotweiler cinsi bir köpek aldım. izmirden istanbul otobüs ile geldi. hemen aşılarını yaptırmak için veteriner hekim muayenesine götürdüm ve de yaptırdım. 1-2 gün sonra burun akıntısı, gözlerde çapaklanma, ishal, yemek yememe gibi belirtiler başladı ve tekrar aynı veteriner hekime gittik. gençlik hastalığı olup olmadığına bakmak için kart test baktı.
  sonuç negatif çıktı ve fakat kuluçka süresinde ise bunu anlayamayacağımızı söyledi. üsye tanısı koydu. antibiyotik iğnesi verdi yapıyoruz. bağırsak düzenlemesi için pasta tarzında ilaç verdi ve damar yolunu açtırttık her gün %5 desktroz 100 cc serum takviyesi uyguluyoruz. köpeğimizin iştahı açıldı ama tam anlamı ile değil. kuru mama yemiyor yaş mamadanda biraz yiyor. burun akıntısı, çapaklanması, kanlı ishali devam ediyor ve birde buna karşılık hırıltısı arttı ve kusmaya başladı.
  kendimde sağlık personeli olarak elimden geleni yapmaya calışıyorum fakat hastalığımız hala iyileşmiş değil.
  ne yapabilirim yardımcı olun lütfen…

  #102228

  Anlattığınız belirtiler Distemper(köpek Gençlik) Hastalığının belirtileri ama aşı zamanında olmasına rağmen yine de yakalanmış olabilir.Veteriner Hekiminiz size uygun tedavi yöntemlerini denemiş ve sizinde bunu takip etmeniz gerekir. Hekiminizin Tavsilerine uyun Derim

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.