blank
4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Yazar
  Yazılar
 • #24783

  pek kullanmadığımız bi balkon var. haftada bi çamaşır asıyoruz sadece. dün gene çamaşır asmaya çıktık. güvercin yuva yapmış masanın altına. ilk anlayamadık yuva oldugunu masadaki poşeti bi kaldırdık yuva var.sonra dokunmadık yumurtalara falan ama terk etmişler sanki yuvayı. şimdi yumurtalar orda duruyor. yuvayı terk ettiyse eğer yumurtaları biz muhafaza edebilirmiyiz;? mesela ne kadar sıcaklıkta dursalar yavru çıkar? yapabileceğimiz bişey varmı ?? nolur yardım edin çok üzüldüm ya bilsem yuva oldugunu çıkmazdım balkona ama mübarek öyle saklanmış ki farkedemedik işte.
  bu güvercinler böle yuvayı bırakıp gider mi yada en fazla kaç saat yumurtayı bı raıkp giderler?
  bilgilerinizi paylaşmanızı bekleyeceğim.

  #95258
  aylin1973
  Katılımcı

  siz bence hiç müdahale etmeyin yumurtalara,,içeri alırsanız besleyemezsiniz,anneleri onları ağzıyla besliyor.kaldı ki annesiz bir yavru kediye bakmak bile çok zordur.onlara en iyisi anneleri bakıcaktır.yavruyu terk etmezler,yiyecek bulmaya gitmiş olabilir.benim önerim hergün kontrol edin,,yumurtadan çıktıktan sonra da annesi yoksa ortalıkda o zaman gelicek olan bilgileri kullanın.(birde balkona ıslanmış ekmek yada yem koyabilirsiniz annesi için)

  #95262

  uzun süredir yoklar zaten eğer gelmezlerse yavru çıkmaz ki yumurtadan :S neyse bekleyeceğiz..

  #95485

  gerekli sıcaklık sağlanmazsa yumurtalar canlılıklarını koruyamazlar.en fazla ıkı gun dayanabilirler,yani anne veya baba yumurtaların üstüne iki gün yatmazsa yumurtlar bozulur ve yavru çıkmaz.bu süre gectiyse yapılcak bisey kalmamıstır ne yazıkkı….

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.