blank
 1. Anasayfa
 2. Genel
 3. Muhabbet & Eğlence
 4. HAVA ULAŞIMINDA DEVRİM
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #25338
  ImraHor
  Üye

  İlk bakışta gelişmiş bir zepline benzeyen Sky Cat, hava ulaşımında devrim yaratmaya aday. Sıradan jetlere göre yüzde 70 oranında daha az yakıt tüketen araç, yere inmeden 3 hafta havada kalabiliyor.

  Havadan hafif araçlar olarak adlandırılan yeni nesil hava araçları, ulaşımda insanoğluna yeni olanaklar sunuyor. İlk bakışta gelişmiş bir zepline benzeyen Sky Cat de bu araçlardan biri.

  Hibrit bir hava aracı olan Sky Cat’in çeşitli versiyonları, 20 tondan bin tona kadar ağırlık taşıyabiliyor. 185 metre uzunluğundaki, 47 metre yüksekliğnde Cat’in en büyük versiyonu 9 bin feete kadar yükseğe çıkabiliyor.

  Aracın bazı versiyonları hiç yere inmeksizin ve yakıt ikmali yapmaksızın 3 hafta boyunca havada kalabiliyor.

  Kalkış için özel bir piste gerek duymayan ve herhangi bir yüzeye inebilen bu hava araçlarının bir başka devrimsel özelliği de yakıt tüketimi. Sky cat, sıradan jetlere göre yüzde 70 oranında daha az yakıt tüketiyor.

  Sahip olduğu bu gelişiş özelliklerle hava taşımacığında bir alternatif haline gelen Sky Cat, özellikle havada uzun süre kalma özelliği ile askeri istihbarat alanında da kullanılma potansiyeline sahip.

  Kaynak:
  http://www.ntvmsnbc.com/id/25167682

  #97753
  FeeLinG
  Üye

  süpermişş

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.