blank
 1. Anasayfa
 2. Genel
 3. Veteriner Hekim Haberleri
 4. HAYTAP tan Talep Var.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #20811
  dilara
  Üye

  HAYTAP Hayvan Hakları Federasyonu,
  [size=x-large]”hayvanları yok sayan siyasilere oy yok kampanyası”[/size] düzenliyor.

  HAYTAP Başkanı Ahmet Kemal Şenpolat, üyelerine ve seçmenlere, “Hayvanları seven, korumaya söz veren, onları doğanın birer emaneti gibi görenleri destekleyin. Merhametsiz, acımasız, duygusuz, hayvanları yok sayan siyasilere hangi partiden olursa olsun oy vermeyin” çağrısı yaptı.

  HAYTAP’tan yapılan açıklamada, seçimlere çok az bir süre kaldığı halde siyasi partilerin dillerin hala çevre ve doğanın olmadığı vurgusu yapılarak,

  “Dağlar, denizler, goller, ırmaklar, ormanlar, yaylalar, sulak alanlar, hayvan bakımevleri onları ilgilendirmiyor. Maalesef haklarını savunduğumuz, türküler yaktığımız leyleklerin, turnaların, ceylanların oy verme olanağı bulunmuyor. Oysa gelişmiş demokrasilerde siyasi partiler her zaman doğaya ve çevreye ayrı bir önem verirler. Çünkü bir kedinin oy hakkı olmasa da, onu sevenlerin ve onu ağaçlarda görmek isteyenlerin oy hakkı vardır. Çağdaş insan bir kedinin ya da bir gölün bile hakkını savunan siyasi zihniyetin yüceliğini, samimiyetini, içtenligini ayırt eder” deniliyor.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.