blank
 1. Anasayfa
 2. Hayvanlar Alemi
 3. Veteriner Hekimlere Sorun
 4. HAYVAN YEMİYOR.... NE YAPABİLİRİM
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #26525

  hayvanı pazardan aldık 1.5 yaşında erkek simmental
  pazarda burnunda seröz sümük vardı.
  eve gelir gelmez oksitetrasiklin grubundan primamisin la yaptım

  1 gün sonra öksürük başladı. yemesi içmesi normaldi. öksürük başlar başlamaz makrovil yaptım. c.a. 200 kg felan gelir 6.5 gr yaptım 1 gün durup ertesi gün tekrarladım.

  ama kötü kötü yalandan yemeye başladı. son 1-2 gündür hiç yemedi denecek kadar az yemiş bu yüzden babam akşamları deri altı 200-250 cc %5 lik dekstroz yapmış… işemesi ve dışkısı normal.

  ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim.

  #99904

  Geçmiş olsun..

  Öncelikle bir veteriner hekimin muayenesinden geçirilmesi yapacağınız en iyi yoldur…

  Çünki sadece antibiyotik yapmak bazen mikrobiyal bir enfeksiyonu bile çözmeyebilir..Çünki tedavinin bazı vitamin ve kombinasyonlarla antiinflamatuar gibi desteklenmesi gerekebilir..

  Bunu en iyi veteriner hekiminiz size söyleyebilir…Öksürüklere kıl kurtları bile neden olabiliri..yani bir hapla iyilştirebileceğiniz hastalığı yanlış tedavi yaparak daha da ilerlemesine enden olabilirsiniz..

  Burdan bir kaç çeşit ilaç ismi yazailiriz..ama takdir edersiniz ki en iyisi veteriner hekim muayenesi ve tavsiyelerine uymaktır..

  Eğer hekim akadaş teşhi koyup tedaviye başlar ve sonuç alamazsa o zaman buradan daha değişik tedaviler önerebiliriz..ama muayene şart..çünki o kadar para verip almışsınız..bu nedenle riske atmaya değmez..yanlış tedavi istenmeyen sonuçlar doğurabilir..

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.