blank
 1. Anasayfa
 2. Hayvanlar Alemi
 3. Veteriner Hekimlere Sorun
 4. ! hayvanlar aleminin küçük kraliçesi
6 yazı görüntüleniyor - 1 ile 6 arası (toplam 6)
 • Yazar
  Yazılar
 • #19560
  dilara
  Üye

  [size=x-large]10 yaşında Paris’e geldiklerinde canı çok sıkılıyordu çünkü gerçek oyun arkadaşlarını çok özlüyordu. Tippi’nin oyun arkadaşları ‘ağabeyim’ dediği 30 yaşındaki fil Abu. Birlikte öğle uykusuna yattığı aslan yavrusu Mustafa. Ve leoparlar, devekuşları, kurbağalar, kentenkeleler, vaşaklar… Afrika’da geçirdiği günler ‘Afrikalı Tippi’ adlı bol fotoğraflı bir kitaba konu olan Tippi’nin tam adı Tippi Benjamine Okanti Degre. İsim ararken oyuncu Tippi Hedren’den esinlenen ailesi, Benjamine adlı arkadaşlarını da kıramamış! Okanti ise Ovambo dilinde kedigillerden gelen küçük yırtıcı bir hayvan…

  Tippi, Afrika ülkesi Namibya’da doğan ilk Fransız vatandaşı olarak kayıtlara geçti. Hayatının ilk 8 yılını anne ve babasıyla birlikte Afrika savanlarını dolaşarak geçiren Tippi, Paris’e döndükleri ilk yıllarda fast food türü şeyler yemiyor ve sudan başka bir şey de içmiyordu.

  Tippi’nin doğumundan önce Paris’te çok mutsuz olduklarına karar veren Cartier firmasında çalışan annesi Sylvie ve müzik yapımcısı babası Alain Degre, jip, kamera, fotoğraf makinesi gibi eşyalardan oluşan tüm malvarlıklarıyla yıllarca Güney Afrika’da dolaştı. Özellikle de Namibya, Güney Afrika’da ve Bostwana sınırındaki uçsuz bucaksız Kalahari Çölü’nde.

  [/size]

  #61128
  dilara
  Üye

  [size=x-large]

  Anne ve babasının çektiği belgesellerde de yer alan Tippi, vahşi hayanların asaplarını bozmadan onlarla oynamayı şu sözlerle anlatıyor: “Yılan ve akreplere ‘dikkat etmek’ gerekir, vahşi kedilerin gözlerinin içine baktıysan asla kaçma! Oyun oynamak için yanlarına sokulduklarım insanlara alışık olan hayvanlardı. Mesela aslan yavrusu Mustafa ile uyuyordum. Yabancı bir aslan yavrusu ile uyuyacak kadar çılgın değilim. En vahşi hayvanlar kurbağalardı!

  Şimdi 18 yaşında olan Tippi Sorbonee Üniversite’nde sinema okuyor.


  [/size]

  #61129
  dilara
  Üye

  #61130
  dilara
  Üye

  #61135

  tek kelime ile harika

  #61153
  dilara
  Üye

  ne kadar şanslı bir kızmış

  onun yerinde olmak için neler vermezdim:D

6 yazı görüntüleniyor - 1 ile 6 arası (toplam 6)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.