blank
3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Yazar
  Yazılar
 • #27954
  bbgknp
  Üye

  ŞAP hastalığını yeni atlatan bir ineğimde iştahsızlık var, sabah yediği yemi akşama geri çıkarıyor . bu nedenle olacak dışkılama hiç yok. hayvan gün gün zayıflıyor ne yapabilirim.. 8 aylık ta gebe, tavsiyelerinizi alabilirmiyim?

  #101795
  bbgknp wrote:
  şapı yeni atlatan bir ineğimde iştahsızlık var, sabah yediği yemi akşama geri çıkarıyor . bu nedenle olacak dışkılama hiç yok.hayvan gün gün zayıflıyor ne yapabilirim.. 8 aylık ta gebe

  şap hastalığı bilindiği üzere sadece ağızda değil tüm sindirim sitemi üzerine etkili bir hastalıktır..anlattığınız bulgular üzerine sindirim sistemine gelişen mevcut hasarlar da iyileşme olmamış ve sindirim kanallarında daralmaya neden olabilecek şekilde şişme yada yaralamalara , esophagitis,pharingitis gibi semptomlara , ayrıca sindirim sistemi organlarında da hasarlara neden olmuş olabilir..bu nedenle sindirim sisteminin tedavisine yönelik uygulamalara ağırlık verilmesi taraftarıyım..

  #101881

  omasum konstipasyonlarında yazdığın semptomlar görülür. ne kadar su içtiğine dikkat et. eğer fazla miktarda tüketiyorsa muhtemelen bu hastalıktır. parafin likit yada sıvı yağ içir. dışkılayana kadar devam et. aynı zamanda b vitaminleri ve spazm çözücüler uygulaman tedavini olumlu etkiler. kolay gelsin.

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.