blank
 1. Anasayfa
 2. Genel
 3. Muhabbet & Eğlence
 4. İngilizceye Yüksek Sadakat
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #25361
  FeeLinG
  Üye

  İngilizceye Yüksek Sadakat
  Türkiye’yi Eurovision 2011 Şarkı Yarışması’nda temsil edecek olan Yüksek Sadakat, daha önceki senelerde olduğu gibi İngilizce şarkıyla yarışacaklarını söyledi.

  Bu yılki Eurovision şarkı yarışmasında Türkiye’yi temsil edecek olan Yüksek Sadakat NTV’nin sorularını yanıtladı.
  NTV
  İSTANBUL – Almanya’da yapılacak Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi bu yıl Yüksek Sadakat temsil edecek.

  NTV’ye konuşan grup üyeleri şarkının İngilizce olacağını ve hareketli bir şarkı olacağını söyledi.

  Kutlu Özmakinacı (Bas gitarist): Bunun ağır bir yük olduğunu biliyoruz ama şikayetçi değiliz. Heyecanlıyız ama güzel bir heyecan. Şarkının İngilizce olacağını söyleyebiliriz. Ve hareketli, tempolu bir şarkı olacak.

  Alpay Şalt (Baterist): İddialıyız, yarışmaya katılan herkes gibi… Yaptığımız işe güvendiğimiz için en iyi dereceyi almak için hazırlanıyoruz. Ama çıkacak olan sonucu biz belirleyemeyiz. Başka etkenler de var bildiğiniz gibi. Sosyal medyada da etkin olacağız.

  ŞARKI SIKINTIMIZ YOK
  Kenan vural (Vokalist): Besteler hazır. En büyük şansımız; şarkı yazma konusunda sıkıntı çekmeyen bir grubuz. 3 şarkı yazalım değil, daha fazla yapalım içlerinden birisi seçilsin istiyoruz. Yani şarkı sıkıntımız yok.

  İngilizce şarkı yapmak istememizdeki temel neden; anlattığımız hikayeyi sadece Türkçe bilenlerin değil, İngilizce bilenlerin de anlaması.

  Serkan Özgen (Gitarsit): Her şeyden önce bir Yüksek Sadakat parçası olacak. Zaten bizim müziğimiz içinde bizim coğrafyamızdan, kültürümüzden temalar var. Bu parçada da olacak. Yapacağımız en iyi şey; bu 3 parçayı en iyi şekilde hazırlamak. Şubat’ın ortası gibi karar verilecek hangisi olacağına. Yine karar verildiğinde Şubat’ın ortasında klip çekilecek ve single yayınlanacak. Mart ayının başında şarkı her yerde dinlenebilecek.

  Kenan Vural: TRT, güvendiği için bizi seçti. İlk intibamız gayet olumlu. TRT, inisiyatifi bize bıraktı. Kendi kararlarımızı alıyoruz. Bu kendimizi istediğimiz gibi ifade etme anlamına geliyor. Yarışma gününe kadar böyle süreceğine hiç şüphemiz yok.

  #97835
  ImraHor
  Üye

  Severim bu grubu ama ne bileyim eurovision’a gitmemiş sanki.Umarım başarılı olurlar da beni utandırırlar,tabi şarkıyı da bir görmek lazım.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.