blank
 1. Anasayfa
 2. Genel
 3. Muhabbet & Eğlence
 4. iPhone en sonunda Türkiye’de
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #19114
  dilara
  Üye

  [align=center][/align]

  Merakla beklenen iPhone 3G, bu gece Turkcell ve Vodafone’un neredeyse komşu sayılabilecek iki büyük mağazasında satışa sunuldu.

  Söylentilerinin başladığı günden beri iPhone ve Apple fanatikleri tarafından gündemden hiç düşürülmeyen iPhone 3G, Türkiye’de ilk olarak Haziran ayında Vodafone Türkiye’nin yaptığı resmi açıklamaya ile gerçekten gündeme geldi, bu açıklamadan iki ay sonra, Turkcell’in de girdiği yarışta kesin satış tarihini 26 Eylül olarak ilk duyuran Turkcell oldu, bu rekabette ilk adımı atan Vodafone ise hemen ardından ilk satışını aynı gün ve hemen hemen aynı yerde gerçekleştireceğini belirtti.

  İPHONE 3G SONUNDA SATIŞTA
  iPhone meraklıları ürünü gece Vodafone’un Bağdat Caddesi’nde bulunan Vodafone Store’u, Turkcell’in Suadiye’de bulunan Turkcell mağazası ya da Apple’ın Kanyon Levent’te bulunan Apple yetkili satıcısı Troy’dan Vodafone paketleri ile satın almaya başladı.

  Kanyon Alışveriş Merkezinde toplanan kalabalık, etkinliklerin ardından satışın başlaması üzerine mağazaya girdi. Yekta Fırtına adlı genç, ilk iPhone’u mağaza yöneticisi Bülent Eryüzlü’den satın aldı.

  KISA ZAMANDA BÜYÜK BİR ARZU NESNESİ OLDU
  iPhone 3G’yi böylesi bir rekabet malzemesi haline getiren mesele elbette ki tüketici ilgisi. Yasal olarak satışı başlamadığı halde, Türkiye’de halihazırda 50 binden fazla iPhone’un kullanıldığı saptanmış durumda. Bugün internette basit bir arama yapıldığında kullanıcıların 178,000,000 farklı internet sayfasında iPhone 3G’den bahsettikleri ortaya çıkıyor. Her ne kadar özellikle beyaz modelinin kasasında kendiliğinden ortaya çıkan çatlaklar, Apple’ın bir önceki nesilinden iki kat daha hızlı ve ince olduğu konusundaki iddiasını çürüten kullanıcı iddiaları ve açmış oldukları davalar, bozuk olduğu belirtilen ve geri çağırılan şarj üniteleri ve Adobe Flash desteği olmayan internet tarayıcısı gibi bir takım sıkıntılara rağmen böylesi merak uyandıran bir ürün için GSM operatörlerinin yarışa girmesi elbette sonuç olarak tüketicilerin lehine işleyecek.

  FİYATI SONUNDA BELLİ OLDU
  Turkcell’den gelen haberlere göre ürün üç farklı paket ile satışa sunulacak.
  Küçük paket seçen kullanıcılar aylık 75YTL sabit ücretle 150dk. konuşma, 150 SMS ve sınırsız internet erişimi ile 279 YTL fiyatla iPhone’a sahip olabilecekler,
  * Orta paket seçenler ise aylık 115YTL sabit ücretle 500dk. konuşma, 500SMS ve sınırsız internet erişimi ile 189YTL bedel ödeyerek,
  * Büyük paketi tercih edenler ise aylık 145YTL sabit ücretle 1000dk. konuşma 1000SMS ve sınırsız internet erişimi ile bedava sahip olabilecekler.
  * Ayrıca sözleşme yapılmadan iPhone sahibi olmak isteyenler ayda 129 Euro fiyatla 5 eşit taksitle de ürüne sahip olabilecekler. Sözleşme bedellerine KDV dahil ancak ÖİV dahil değil ve kullanıcılardan 18 aylık bir taahhüt verilmesi isteniyor.

  Vodafone’dan akşam saatlerinde yapılan açıklamaya göre firma iPhone 3G’yi sözleşmesiz satamayacak. 12 aylık sözleşme ile satın alınacak Vodafone paketleri ise şu şekilde:
  * Aylık 150dk. konuşma, 150 SMS ve 150MB’lık İnternet erişimi ile ürün fiyatı 979YTL, sabit ücret 39YTL
  * Aylık 350dk. konuşma, 350 SMS ve 350MB’lık İnternet erişimi ile ürün fiyatı 779YTL, sabit ücret 69YTL
  * Aylık 750dk. konuşma, 750 SMS ve 750MB’lık İnternet erişimi ile ürün fiyatı 579YTL, sabit ücret 99YTL
  * Aylık 1500dk. konuşma, 1500 SMS ve 1GB’lık İnternet erişimi ile ürün bedelsiz olarak temin edilebilecek. Bu paketin sabit ücreti ise 149YTL olarak belirlenmiş.
  Bu paketlerde kullanıcılar dilerlerse iPhone ürün bedelini 12 eşit takside bölerek ödeyebilecekler.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.