blank
7 yazı görüntüleniyor - 1 ile 7 arası (toplam 7)
 • Yazar
  Yazılar
 • #21812
  heard
  Üye

  4 tane kedi yavrusu bulunmakta kapımızda.bakıyoruz elimizden geldiğince.fakat bir tanesi hiç yemiyor biberonla beslemeye çalışıyoruz.kedi görmüyor sanırım.1 aylık.kafası kaldırıp gezemiyorda.ne yapabiliriz.bilgi verirseniz mutlu oluruz.iyi akşamlar

  #77217

  Merhabalar…

  Yavru kedi göz , kulak ,beyin ,beyin zarları, nazal boşluklar gibi baş bölgesi çevresi enfeksiyonlarından birisini geçiriyor olabilir..Bu enfeksiyonların ilerlemesi durumunda iştahsızlık,göz problemleri, denge problemleri bir çok belirtiler ortaya çıkabilir..

  Bu nedenle veteriner hekim muayenesinden geçip sistemik bir enfeksiyona karşı antibiyotiklerle tedaviye girişilmeli ve bunun yanında problemli olan organa göre ( göz,kulak vs..) lokal olarak ta destekleme tedaviye başlanmalıdır..

  Saygılar…

  #77221
  heard
  Üye

  hekime götürmemiz halinde kurtulma şansı varmıdır?yoksa uğraşmak istemiyoruz.[hr]
  ayrıca anne sütü almıyor kedi yavrusu hiç.

  #77222

  Hekime götürüp muayene ettirmeden birşey söylemek zor değil, imkansızdır.Gerekli muayenelerin yapılması,testlerin yapılması,teşhisin konulması ve buna göre hastalığın prognozundan bahsedilmesi gerekir.Bu noktada birşey söylemek zaten mantıksız.

  Bu nedenle uğraşmak istemiyorsanız uğraşmayın,uğraşmak istiyorsanız hekime götürebilirsiniz.

  Anne sütü almayan küçük kedi yavruları eğer siz destek vermezseniz gıda bakımından ve çok küçüklerse süt bakımından,bu yavrular öleceklerdir.

  Kolay gelsin.

  #77232
  heard
  Üye

  hekime götürdük b vitamin kompleksi verdi.sinir sistemlerinde bir sorunu olduğunu söyledi.ilgileriniz için teşk ederim.iyi akşamlar.

  #77234

  Duyarlılığınız için bizden teşekkürler..

  #77241

  Kongenital körlük bulunan hayvanlarda kafasını öne eğerek gezerler.Muayene eden veteriner hekim arkadaş eğer körlük olsaydı bunu bilirdi.Sinir sistemine bağlı bir durum ise gerekli olanı yapmış.

  Geçmiş olsun,rica ederim.

7 yazı görüntüleniyor - 1 ile 7 arası (toplam 7)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.