1. Anasayfa
  2. Hayvanlar Alemi
  3. Veteriner Hekimlere Sorun
  4. Kedi
  5. kedim 5 gündür yemek yemıyor

Etiket: , , , ,

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Yazar
    Yazılar

merhabalar foruma yenı üyeyim arastırırken burayı buldum umarım yardımcı olabılırsınız. Kızım mayayı 5 gun once yanagından arı soktu arı sokmasından 5 dakıka sonra kusmaya basladı dıskıladı ve hemen veterınere goturdum veterıner 3 tane ıgne yaptı aksam eve geldı veterıner ıkı ıgne daha yaptı, maya daha sonra kusmaya devam ettı ıgnelerın yapıldıgı gun 8 kere kustu sonlara dogru pembesı kustu ertesı gun 2 kere kustu ve ishal dıskıladı bı sonrakı gun yıne cok kustu ve ben tekrar veterınere goturdum tekrar ıgne yapıldı ve ıc parazıtını yenıledı ve hap verdı sabah aksam vermem ıcın maya aynı gun tekrar dıskıladı ıshal yıne ve hapları 2 gun verdım verdıgımden berı hıc kusmadı yaklasık ıkı bucuk gun oldu kusmayalı ama yemek yemıyor cok su ıcıyor kucuk tuvaletını yapıyor buyuk tuvaletınıde yapıyo gıbı oturuyo ama bısey cıkmıyo 5 gundur yemek yemedıgı ıcın artık bıseyler yapmalıyım dedım cunku mamayı kokluyor beklıyor beklıyor donup su ıcıyor yas mama da yemıyor bende sımdı bır caybardagına yakın sut ıcırdım damlalıkla veterıner bır an once sındırıme baslamalı dedı ben ölmesınden cok korkuyorum bana yardımcı olursanız cok sevınırım bır de kızım yaklasık altı aylık

mayaecem wrote:
    merhabalar foruma yenı üyeyim arastırırken burayı buldum umarım yardımcı olabılırsınız. Kızım mayayı 5 gun once yanagından arı soktu arı sokmasından 5 dakıka sonra kusmaya basladı dıskıladı ve hemen veterınere goturdum veterıner 3 tane ası yaptı aksam eve geldı veterıner ıkı ıgne daha yaptı, maya daha sonra kusmaya devam ettı ıgnelerın yapıldıgı gun 8 kere kustu sonlara dogru pembesı kustu ertesı gun 2 kere kustu bı sonrakı gun yıne cok kustu ve ben tekrar veterınere goturdum tekrar ıgne yapıldı ve ıc parazıtını yenıledı ve hap verdı sabah aksam vermem ıcın 2 gun verdım verdıgımden berı hıc kusmadı yaklasık ıkı bucuk gun oldu kusmayalı ama yemek yemıyor cok su ıcıyor kucuk tuvaletını yapıyor buyuk tuvaletınıde yapıyo gıbı oturuyo ama bısey cıkmıyo 5 gundur yemek yemedıgı ıcın artık bıseyler yapmalıyım dedım cunku mamayı kokluyor beklıyor beklıyor donup su ıcıyor yas mama da yemıyor bende sımdı bır caybardagına yakın sut ıcırdım damlalıkla veterıner bır an once sındırıme baslamalı dedı ben ölmesınden cok korkuyorum bana yardımcı olursanız cok sevınırım bır de kızım yaklasık altı aylık

Geçmiş Olsun ..

Veteriner Hekiminiz muayene ederek en doğru tedaviyi size önermiştir…
    Biz buradan sadece genel birşey söyleyebiliriz..

Anlattığınız olaya bakılırsa kusmanın sıkça tekrarlanması üzerine ve pembe renk görülmesi boğazda tahribat oluşturmuş ..Pembemsi durum kanamaya işarettir..Yani şu anda kedimizin boğazında deformasyon şekillenmiş..Kedimizin iştahı olsa bile yemeye çalıştığında boğazında ki ağrıyı hissedecektir ve gıdalardan uzak tutacaktır kendini..

Bu nedenle şu an itibariyle katı yiyecekleri yemesini bekleyemeyiz..Siz dışardan sıvı gıdalar vermelisiniz..Kendi yemesini beklemeniz de aşırı sıvı kaybına ve iç organlarda geri dönüşümsüz hasarlara neden olabilir..Yaptığınız gibi damlalıkla sıvı gıdalar vermeye çalışın…Eğer kendi yemeye başlamazsa mutlaka serum takılarak hayvanın iç organlarının hasar görmeside engellenmelidir..Bu durumu hekiminiz size zamanı geldiğinde söyleyecektir..

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.