1. Anasayfa
  2. Hayvanlar Alemi
  3. Veteriner Hekimlere Sorun
  4. Kedim 5 gundur yemek yemiyor
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Yazar
    Yazılar
    simlab
    Üye

Merhaba Yasin bey

13 yasindaki erkek kedimin 7 ay once sol kaburgalarinin ustunde bir sislik fark ettim.Veterinerim onemli olmadigini soyledi deri altinda aldigi bir tirmik sonucunda apse oldugunu soyledi.ve sislik hizla buyudu yumurta buyuklugune ulasti ve hemen yakininda minik bir tane daha olustu.Veterinerim bu sefer ameliyat etmemiz gerektigini soyledi cunku tumor karin bosluguna dogru uzaniyordu.ve bence yapilan asilar sonucunda olusmustu.
    2 ay once basarili bir operasyonla butun bolgeyi temizlemeyi basardi .dikisi 15 cm uzunlugundaydi .Pataloji sonuclarinda kanser oldugu ortaya cikti ama alan iyi temizlenmis oldugundan doktor bir daha cikmama ihtimali oldugunu soyledi.ve antibiyotik ,vitamin ve minerall asilarina basladik.

2 ay boyunca her gun kedim asilari oldu .ama 8 kiloluk kedim su anda 4 kilo kaybetti .Ameliyattan sonraki ilk hafta yemek yiyordu ama simdi 4 gunde bir yemek yiyor ve hizla zayifliyor.Veterinerim midesinde problem olabilecegini soyledi ama rontgenler midesinin iyi oldugunu gosteriyor.Kedim ne zaman onune yemek koysam yutkunuyor ve yemiyor.dislerindede problem yok .Fatty liver olabilirmi diye sordum ama veterinerim hayir diyor ama yaptigi kan testi sonuclarinda ALP:90 ve ALT :152 cikti bildigim kadariyla bu karacigerinde bir sorun olabilecegini gosteriyor ama veterinerim inatla midesi problemli olabilir diyor ve hic bir tedavide bulunmuyor.Yemek yemedigi icin tuyleri dokulmeye basladi ve devamli boynunu kasiyor.

Lutfen bana yardimci olabilirmisiniz ne yapabilirim.

Saygilarimla

geçmiş olsun
    hemen belirteyim Ne asısı oldugunu bilmiyorum ama asılar bahsettiginiz komplikasyona neden olmazlar.belki enjeksiyon yerinde apse belki nanaflaktik sok ama tümör degil ‘2 ay boyunca her gün ne asısı yaptırdınız cidden merak ediyorum.neyse.
    rontgen sonuclarınızdan yola cıkarak kedinizin klinikte gecirdigi zamanı goze alarak (tedaviler igneler vs.) psikolojisinin etkilendigini dusunuyorum.bu yasta bir kedinin boyle bir tedavi seklini kaldıramayacagı kanaatindeyim.tedaviye ara verin biraz.istah acıcı Ge-oral ve biraz B vit. takviyesi mutlaka işe yarayacaktır
    Vet. Hek. Ergin

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.