5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
  • Yazar
    Yazılar

Merhaba,
    3 yaşında British Shorthair kedim hamile şuanda. Yanlız kaçıncı günü olduğundan emin değilim. En son 1 haziran’da çiftleştiler. Bir veteriner hekimle görüştüm, kendisi 25 Mayıs’tan hesaplayın dedi ancak öyle hesapladığımda 67 günü bugün doldurduk. Sürekli yanında bekliyorum dışarı çıkamıyorum heran doğurucak diye. Karnı aşırı gergin bebeklerin hareketleri 5 gündür yavaşladı ve 5 gün önce memelerindeki sütü hissedebildim. Henüz kendine yer seçmiş değil sıcaktan sanırım taşlarda yatıyor. 11 Haziran’dan beri bebeklerin hareketlerini hissedebiliyorum. Beni kaçıncı gün olduğuna dair tahmini bir rakamla bilgilendirebilir misiniz? Ciddi bişey olabilir mi? Normal değilse eğer veterinere götürmeyi düşünüyorum.

Şimdiden Teşekkürler,
    İyi Çalışmalar.

üst sınır 70-71. gündür..daha üzerine müdahale gerekir

Gebelik süresini yanlış hesaplamış olabilirsiniz.Gebelik süresinde Murat hocamın dediği gibi 69-70.gün üst sınırdır.Bebek hareketleri devam ediyor ise beklemek gerekir.Hergün rektal olarak ateşinin ölçülmesi gerekir.Söyledikleriniz doğrultusunda gebelik süresinin kaçıncı gününde olduğuna dair bir tahminde bulunmak mümkün değildir.

Bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim. Bebekler hala hareketli, yemesi içmesinde de bir sorun yok şimdilik. Biz hala beklemedeyiz Umarım bir sorun yaşamayız.
    İyi Çalışmalar.

kedinizi bu aralar sevip okşamayın

5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.