blank

Etiket: , , ,

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #27130

  Kedim doğurdu. 4 tane  Ama biri nedenini bilmediğim bir şekilde öldü. Sabah ağzından kan geliyordu ve sürünüyordu. Arkadaşım ben göz kulak olurum dedi. Sınava girdim .

  Geldiğimde kedim yerde yatıyordu. Baktım ve ölmüştü. Onu gömdüm. Öbür ikisi çok iyi. Süt içiyorlar oyun oynuyorlar uyuyorlar. Ama biri ölen kedim gibi halsiz ve sürekli uyuyor. Annesini hiç emmiyor. Yavaş yavaş ölüyor sanki.

  Bugün o kadar çok ağladım ki.. Hem yavru kedim öldü diye hem de bu da ölücek diye.. Neyi var sizce? Belediyenin veteriner hekimi gayet iyi olduğunu söyledi. Ama bana hiç de öyle gelmedi. Annesini emmiyor ötesi var mı ? Ne yapmalıyım ?????

  #100476
  iremsaka99 wrote:
  Kedim doğurdu. 4 tane Ama biri nedenini bilmediğim bir şekilde öldü. Sabah ağzından kan geliyordu ve sürünüyordu. Arkadaşım bn gözkulak olurum dedi. Sınava girdim . Geldiğimde kedim yerde yatıyordu. Baktım ve ölmüştü. Onu gömdüm. Öbür ikisi çok iyi. Süt içiyorlar oyun oynuyorlar uyuyorlar. Ama biri ölen kedim gibi halsiz ve sürekli uyuyor. Annesini hiç emmiyor. Yavaş yavaş ölüyor sanki. Bugün o kadar çok ağladım ki.. Hem yavru kedim öldü diye hem de bu da ölücek diye.. Neyi var sizce? Belediyenin veterineri gayet iyi olduğunu söyledi. Ama bana hiç de öyle gelmedi. Annesini emmiyor ötesi var mı ? Ne yapmalıyım ?????

  Merhabalar..Öncelikle geçmiş olsun …

  Hayvanlarınızı muayene eden veteriner hekim en doğru kararı vermiştir..

  Burdan genel birşeyler söyleyebiliriz…Anlattığınız üzere ağızdan kan gelmesi akciğer yetmezliğine balı ölüm gerçekleştiğini gösterir..bu olay genellikle erkem doğum olgularında yada annenin yavruya yeterince bakamaması sonucunda gelişir..
  Eğer böyle bir durum varsa kritik dönem 20 gündür..Bu zamanı atlatabilen hayvanlar genellikle normal hayvanlar gibi gelişmelerini devam ettirirler..2Bu süreyi atlatmakta zorluk çekenler hayvanların ise küvez gibi ortamlarda bu süreyi tamamlamaları sağlanmalıdır..Tabi bu şartlar Günümüz şartlarında pek te uygulanabilir değildir..
  Bu nedenle yapabileceğiniz diğer hayvanların bu kritik dönemi atlatabilmesi için özellikle çok temiz ve steril bir ortam sağlamalısınız..daha sonra sağlıklı besinlerle beslemeye çalışmalısınız..

  Tekrar geçmiş Olsun ..

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.