blank
3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Yazar
  Yazılar
 • #26874
  realeta
  Üye

  herkese merhaba, sokağımızdaki birkaç kediye yavru oldukları zamandan beri yiyecek vs. vermek sureti ile bir nevi bakıyoruz.
  bu kedilerden bir tanesi 2 ay kadar önce doğum yaptı ve yavrularını balkonumuza getirdi. son zamanlarda ise (birkaç hafta) anne kedinin çenesinin sağ tarafında diş etinde sanki bir darbe sonucu ezilmiş gibi siyahlık var ve hayvan herzamanki yediklerini yiyemiyor, lapa gibi öğütülmüş besinler alıyordu. bugün ise hayvanın boynunun yine sağ tarafında misket boyutunda bir beze oluştu (dün gece yoktu). aynı bezeyi beslediğimiz diğer kedilerden birinin daha boynunda görünce açıkçası kaygılandım, sizce bu ne olabilir?

  #100104

  Merhabalar…

  anlattığınız belirtiler ışığında muayene etmeden yalınız şunları söyleyebiliriz..

  şu an için kedileriniz bulaşıcı bir enfeksiyona maruz kalmış gibi gözüküyor..boyun bölgesindeki lenf yumruları bu enfeksiyon nedeniyle şişmiş olabilirler..lenf düğümleri genellikle bulunduğu bölgede ki enfeksiyonu haber verir..bu nedenle veteriner hekim muayenesi ve tedaviye başlanması yerinde olacaktır…Saygılar…

  #100122
  realeta
  Üye

  ilginiz ve yanıtınız için çok teşekkür ederim, mahalledeki birkaç farklı kedide de aynı şeyi gördüm bulaşıcı bir şey olduğuna artık eminim hayvanları bu şekilde görmek çok üzüyor keşke imkanlarım el verse tedavi ettirmek için.

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.