blank
3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Yazar
  Yazılar
 • #19798
  FeeLinG
  Üye

  Kemikler için ne yemeli?

  Fazla meyve-sebze tüketmenin vücuttaki alkali seviyesini artırarak kemikleri güçlendirdiği ortaya çıktı.
  Uzmanlar, fazla protein alımının ve tahıl yemenin vücutta aşırı asit üretimine yol açtığını, bunun da kalsiyum atılımını arttırarak kemiklerin zayıflamasına neden olduğunu belirtiyorlar.

  Klinik Endokronoloji ve Metabolizma Dergisi’nin Ocak sayısında yayınlanacak araştırmada, rastlantısal olarak belirlenen 50 yaş ve üstü 171 kadın ve erkeğe 3 ay boyunca bir yalancı ilaç ya da potasyum bikarbonat, sodyum bikarbonat ile potasyum klorür verildi. Bikarbonat alan insanların kalsiyum atılımında ve kemik rezorpsiyonunda önemli derecede azalma görüldü.

  Boston’daki Tufts Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Dr. Bess Dawson-Hughes “Meyve ve sebze metabolize edildiğinde vücuda bikarbonat, alkalin karışımı yüklüyor. Bu çalışmada, 3 aylık dönemde hap şeklindeki alkalinin idrardaki kalsiyum kaybını ve kemik rezorpsiyonunu azalttığını gösterdik. Orta yaşlı kadın ve erkeklerde kemik kaybını ve kırıklarını azaltmak için yapılan bu müdahale öteki güvenli tetkikleri de garanti edecek” dedi.

  #63139

  Bu konuya katılmıyorum.Vücutta herşey dengeli olmak zorundadır.Fazla tüketilen meyve sebze mutlaka dengeyi bozacaktır.

  Yine de ilginç konu için teşekkürler.

  #63243
  ImraHor
  Üye

  çok iyi bir konuya parmak bastın yener bey.
  herkes gazete gördüğü şu şuna iyi geliyormuş haberine bakıp habire ona asılıyor tabi olası sonuç zarar görüyor.
  yeter ve denge çok önemli…

  feeling seni kötü yönde eleştirmek için yazmadım paylaşım için tabiki teşekkürler.ama yapılan bir yanlışlığa vurgu yapmak istedim.umarım anlamışsındır beni;)

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.