blank
 1. Anasayfa
 2. Hayvanlar Alemi
 3. Veteriner Hekimlere Sorun
 4. Kist Hidatik Söz Konusu Olabilir mi?
3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Yazar
  Yazılar
 • #25928

  Merhabalar,

  Dun bana scottish fold cinsi 2 bucuk aylik bir kedi hediye edildi. Ben de bu haylazi biraz sevdiktan sonra ellerimi kolanyali mendil ile silip simit yedim. Sonra ogrendim ki bu kedicik hayvanlarin pek de iyi muamele ile karsilasmadigi eminonu’deki hayvan pazarindan alinmis. Hediye eden arkadasimin dedigine gore satan yerde bir veteriner var. Verilen asi karnesine gore 17 mart dogumlu bu sirin kedicik 16 mayista ic parazitler icin kontil almis(bunu gozlerimiz ile gormedigimizden emin degilim) arkadasim dun kediyi alirken de teslim etmeden once gene parazit icin 2 asi yapmislar ve agizdan sari bir ilac vermisler. Karnede sitrax yaziyor.
  Merak ettigim bu ufaklikta bir kedinin kist hidaktike sebep olacak parazitler barindirip barindirmayacagi. Kedinin kendisi ve evde ona bakan bizler icin bu tarz bir sahiplenmede olusabilecek riskler nelerdir?

  #99581

  hayvanınızda barınabilecek parazitler kedinin yası ile ilgili değil bakımı ile ilgilidir..
  bu nedenle bir veteriner hekime düzenli olarak hayvanınızı götürüp onun yaptığı program dahilinde ası ve iğnelerini düzenli olarak yaptırdığınızda evinizde baktığınız hayvandan size bir zarar gelmez..

  #99803

  eminoğlundaki veterinerin ismi özgür değilse sorun olmaz ). kimse mesleğine ihanet etmez veterinerinize güvenin

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.