blank
4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Yazar
  Yazılar
 • #19611
  Crow
  Üye

  Sürekli öksürüyo ve arada bir burnundan köpük çıkıyo. Bazen bakıyorum ağzındada köpük oluyo. Veterinere götürdüm ama sadece vitamin verdi hydryllin isimli. Ama 2 gündür hiçbir iyileşme yok Yemek yemiyo yemeği gördü mü kaçıyo. Zorla ağzına şırıngayla veriyorum aç kalmasın diye. Göğsünde hırıltı var nefes alırken inliyo bazen. Lütfen acil yardım elim ayağıma dolaştı. Konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim. Cinsi chihuahua 2 aylık. Mısır çarşısından aldım ordakş köpekler hasta oluyo çoğunlukla dediler Bu gece antibiyotik verdim dayanamayıp. Çok az bi doz verdim bi zararı olmasın diye.

  #61360

  ÖNCELİKLE GEÇMİŞ OLSUN….

  VETERİNER HEKİMİZİN TEDAVİSİNE BAKTIĞIMIZDA BASİT BİR BRONŞİT TEDAVİSİ UYGULAMIŞ..

  YALNIZ ANLATTIĞINIZ SEMPTOMLARA BAKILDIĞINA AĞIZ VE BURUNDAN İÇERİK GELMESİ SOLUNUM VE YEMEK YOLLARININ TIKALI VEYA AZ BİR MİKTARDA GEÇİŞ YOLU KALDIĞINA İŞARET ETMEKTE..

  BU ŞEKİLDE TIKANMALARIN SEBEPLERİ ARASINDA:

  -BADEMCİKLERİN AŞIRI ŞİŞMESİ (BADEMCİK İLTİHABI VS..)
  -YEMEK BORUSUNA YABANCI CİSİMLERİN KAÇMASI (KEMİK VS…)
  -AŞIRI BİR AKCİĞER ENFEKSİYONU GEÇİRMESİ (ZATÜRRE,AKCİĞER ÖDEMİ VS..)
  -YUTMA REFLEKSİNİN KAYBOLMASI (YUTAK FELCİ ,KUDUZ VS..)
  -BULAŞICI HASTALIKLAR..(Parainfluenza ENFEKSİYONLARI,Adenovirus ENFEKSİYONLARI VS…)
  -PARAZİT ENFESTASYONLARI..(BAZI TRAHEA YA YERLEŞEN SOLUCANLARIN ÜREYEREK TIKANMALARA NEDEN OLMASI..)
  -….

  BU HASTALIKLARIN TEDAVİLERİDE BİRBİRİNDEN FARKLIDIR..VE BURADAN HASTALIĞI ŞUDUR VE ŞUNU UYGULAYABİLİRSİNİZ DEMEK ZORDUR…

  EĞER UYGULANAN TEDAVİNİZ İYİ SONUÇ VERMİYORSA; DAHA DETAYLI BİR MUAYENE VE DEĞİŞİK TEDAVİLERİN DENENMESİ ZAMAN GEÇİRİLMEDEN YAPILMALIDIR…ÇÜNKİ 2 GÜNDÜR GIDA ALAMAYAN HAYVANDA İLERİDE CİDDİ SIVI KAYIPLARINA BAĞLI HASARLAR OLUŞABİLİR…

  SAYGILAR…

  #61365

  Veteriner hekiminizin gözetimi altında size önereceği şeylere uyarak detaylı muayene edilmesi ve tedaviye başlanması gerekir.Bu konuda veteriner hekiminizin dediklerine uyun,muayene şansına sahip olan meslektaşımız o olduğundan durumu daha iyi bilecektir.

  Bundan sonraki benzer durumlarda da aklınızda bulunsun köpeğinize Kennel Cough barınak öksürüğü aşısını yaptırınız,böylece buna benzer durumların birkaçını elemine edebilirsiniz.

  Geçmiş olsun…

  #61375
  Crow
  Üye

  Teşekkürler. Bugün hayvan hstanesine götürdüm filmini çektiler akciğerlerinin dolu olduğunu söylediler birde bademcikleri şiş. Şimdi uygun tedaviyeb başlandı serum takılıyo damardan antibiyotik ve vitamin, bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek için iğne yaptılar. Çok saolun.

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.