blank
4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Yazar
  Yazılar
 • #27789
  ~barany.
  Katılımcı

  Bugun ile tam 45 Günlük bir golden retriewer cinsi , dişi köpeğim var , onu anne altından almıştım , 37 günlükken , salon hariç diğer 3 kapı kapalı , o kapılarda geceri havlıyo yada ağlıyo , alışmadığı içinmi böyle sizce ? yardımlarınıza ihtiyacım var , ben okuyan birisiyim , babamda calısıyor , ikimizde gece kalkıp onla ilgilenince sabah uykusuz kalıyoruz sorunu cözmem gerek

  #101426
  Tommy35
  Üye

  Merhaba,
  Yeni yaşam arkadaşınızla ilk günler sıkıntılı geçecektir. Aslında sorununuzun nedenini siz de verebilmişsiniz. Evet henüz eve alışabilmiş değil. Fakat dostunuz bu alışma süresince kaderine terkedilmemelidir. Bu bir iletişim problemi. Ait olmak, güvende olmak ihtiyaçlarını gideremediğinden bu türlü bir tepkiyle karşılaşıyorsunuz. Yapmanız gereken ilk şey onun bu evde GÜVENDE olduğunu hissettirmenizdir. Yalnızca geceleri değil gün içinde de bu güven duygusunun pekiştirilmesi gerekir. Dış dünyaya ait olan sesler, ışıklar, titreşimler yada alışılagelmiş her ne varsa onun için YENİ dir. Bu uyaranlara ne türlü tepkiler vereceğini sizden öğrenirler. Hayatın olağan akışına uyun ve onu güvende tutun.
  Geceleri bu güven ihtiyacını çok klişe ve pek çok kişinin bileceği şekilde çözebilirsiniz. Köpeğinizin boyutlarına uygun bir pet şişenin yada sıcak su torbasının üzerine tiktaklı saat sarın ve yattığı yere bırakın. Onu kafeste yada köpek yatağında yatırın. İmkanınız yoksa karton bir kutu da işinizi görebilir. Önemli olan çevresini rahatça görebilmesidir. Bir süre aynı mekanda yatın. Kesinlikle yatağınıza almayın. Ağladığında gidip başını okşamayın, onunla ilgilenmeyin. Bazen en iyi cevap susmaktır. Ne zaman ki, sessizce yerinde yatıyor, gidip başını okşayın, sevin, gıda verin. Eğer bunlar yeterli gelmezse başka çareleri deneriz. Lütfen gelişmeleri buraya yazın.
  Son söz: Köpek bakımı çok büyük bir sorumluluk gerektirir. Köpeklerle yaşam konusunda çok bilinçli olmalısınız. Mutlaka okuyup araştırın. Hatta imkanlarınız doğrultusunda kendinize profesyonel bir danışman bulun. Saygılarımla,

  #101428

  Tommy çok güzel açıklamışsın,teşekkürler.

  #101435
  Tommy35
  Üye

  Köpek dostlarımızla İnsanların iletişimini sağlamak için elimden geleni yapıyorum. Umarım her iki taraf için de yararlı olabiliyorumdur. Beğeniniz için teşekkürler. Beni mutlu ettiniz.

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.