blank
 1. Anasayfa
 2. Hayvanlar Alemi
 3. Veteriner Hekimlere Sorun
 4. köpeğimi başkasına verdim ve yemek yemiyormuş
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #25856
  sevtapp
  Üye

  merhaba. ben 6 yaşındaki erkek terrier köpeğimi 3 hafta önce başka bir aileye vermek zorunda kaldım. son zamanlarda 2 yaşındaki kızıma çok saldırgan davranmaya başlamıştı ve en son kızıma saldıracakken ben atladım önüne ve beni çok ciddi yaraladı. alıştırmak için herşeyi denedim 2 yıl uğraştım ama kızıma hiç yanaşmadı çok kıskandı. ve bende daha ciddi sorunlar çıkmasından korktuğum için ona yeni bir yuva buldum. 3 haftadır onlarda ben çok üzülüyorum ama onun genel durumu iyiymiş. yalnız yemek yemiyormuş. günde 1-2 lokma ancak yedirebiliyorlarmış. bunu nasıl aşabiliriz. alışırmı yeni ailesine. birde yeni evine gelen bir kaç kişiyi biraz dişlemiş. önceden yapmazdı. sizce 6 yıldan sonra başka bir aileye alışırmı. neler yapmalıyız tavsiyelerinize çok ihtiyacım var. lütfen yardım edin. yemek konusu çok canımı sıkıyor

  #99322
  ~ Asi’m ~
  Katılımcı

  Bu işin uzmanı değilim fakat şunu söylemek istiyorum. 6yaşındaki çocuğunuzu başka bi aileye bıraksanız o da o şekilde yemek yemez. Psikolojisi bozulur.. Bence sizin hayvanınızda aynı bu durumda şuan..

  Düzelirmi bilemem ama şunu da söyleyeyim.. Bizimde bir buçuk yıl önce kapımıza bi köpek geldi. perişan bi halde gözleri kıpkırmızı ve hiç yemek yemiyordu. sahibini çok aradık ama bulunamadı… Ailemin özelliklede abimin köpeğe çok ilgi göstermesi köpeği kısa sürede düzeltti.. Köpek mama kabından yemiyordu abim eliyle köpeği besliyordu.. Yanından hiç ayrılmıyordu..

  Sizin köpeğinizde de psikolojik bi durum varsa eğer inşallah verdiğiniz kişi ona çok iyi sevgi gösteriyordur…

  İnşallah yardım eden olur dahada bilgilenirsiniz..

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.