blank
 1. Anasayfa
 2. Hayvanlar Alemi
 3. Veteriner Hekimlere Sorun
 4. Köpeğimin Göz Hastalığı
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #26101
  billie
  Üye

  Köpeğimin gözlerinde aşağıdaki resimdeki gibi kırmızılık var. Göz çizgisi biraz aşağıya doğru kaydı ve şişti.

  Gören veteriner ödem bağlamış dedi. Alerjik bir nedenlede olabilir dedi.
  onadron göz damlası ve bir tane daha göz damlası verdi.
  Ama köpek göz damlasını dökmemize izin vermiyor. Damlayı görünce agresifleşiyor.

  Zar zor çayla pansuman yapabiliyoruz. Ne yapabiliriz bu durumda

  #99697

  Geçmiş olsun …

  hayvanınızı veteriner hekim gördükten sonra en iyi kararı o verecektir..deiklerini uygulamanızı tavsiye ederiz..çünki muayene ettiği için en doğru kararı o verecektir..

  hayvanınızda ki belirti Konjuktivitis tir..bunun bir çok nedeni vardır..

  -yabancı maddeler…köpeğinizin gözüne batabilecek ya da kaçabilecek (toz vs ) maddeler bu şekilde konjuktivitlere neden olabilirler…bu durumda öncelikle gözlerin bu maddelerden temizlenmesi ve temiz su ile yıkanması , daha sonrada antibiyotik ve kızarıklık giderici dediğimiz antihistaminik damlalarla tedavisine devam edilmelidir..

  -kaşıntı …eğer köpeğinizde herhangi bir durum sonucu (alerji,bir ,pire gibi parazitler vs..) oluşan bir kaşıntı varsa ve köpeğiniz patisi ile kaşıma yapıyorsa bu durum şekillenmiş olabilir..bu durumlardada öncelikle asıl kaşıntı nedeninin ortadan kaldırılarak tedaviye başlanılması gerekir..

  -bakteriyel veya viral enfeksiyonlar …. enfeksiyon olan diğer köpeklerle, enfeksiyon nedenlerini taşıyan insanlarla vs.. gibi etkenlerle köpeğin teması sonucu etkenin göze bulaşmasıyla şekillenir..tedavide antibiyoikli ve antihisataminikli göz damlalarının kullanıllması gerekir..

  -alerji.. hekimizin de dediği gibi allerjen nedenlerde bu tür semptomlara neden olabilirler.. bu durumlara yeni gıdaya veya mamaya başlanması yada değişik bir gıda verilmesi yada bozuk gıdalar veya allerji oluşturabilecek bir ortamda bulunması konjuktivitlere neden olabilir..bu durumda öncelikle allerjen nedeni bulup ortadan kaldırmalı daha sonra da hekiminizin verdiği damlaları mutlaka kullanmalısınız…

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.