blank
 1. Anasayfa
 2. Hayvanlar Alemi
 3. Veteriner Hekimlere Sorun
 4. Köpek
 5. Köpeğimin kuyruğuna bir şeyler oldu(acil)
4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Yazar
  Yazılar
 • #27678

  İyi günler benim kangal kırması bir köpeğim var ve kuyruğu her zaman simit şeklinde duruyor.

  Bugün zıplarken elime çarptı ve kalçasının üzerine düştü daha sonra çenileyerek kalktı ve kuyruğu indi. Hala da düzelmedi inik bir şekilde duruyor. Hafifçe hareket ettirebiliyor. Tuvaletini yaparken hafif hafif kaldırdı indirdi kuyruğunu. Koşarken de dengesini sağlıyor gibi görünüyor. Fakat kuyruğunda az bir eğrilik var gibi, yere oturamıyor yan bir şekilde yatabiliyor ve kuyruğuna dokunduğumda elime diş geçiriyor.

  Biraz araştırma yaptım ve kuyruk felci ya da kırığı olabilirmiş ve kesilmesi gerekir gibi yazılar gördüm. Lütfen yardımcı olabilir misiniz?

  Nesi vardır acaba durumu ciddi midir?

  #101138

  Araştırma yapmışsınız biraz az çok bir fikir edinmişsiniz.Kesilmesi en son nokta.Önce sinirsel yaralanmanın tedavi edilmesine yönelik b vitamini uygulaması denenebilir,diyette hayvansal proteinin arttırılmasına yönelik uygulamalar yapılabilir.

  Geçmiş olsun.

  #101140

  Teşekkürler. bugün biraz daha durumu iyi gibi daha çok sallayabiliyor, kaldırabiliyor ve dokunduğumda eskisi gibi çok ısırmıyor. Ama hala tamamen kalkıp simit olmuyor. Dün akşam kaynamış ilikli kemik verdim bugün de bu şekilde besleyeyim onların faydası olur sanırım değil mi?

  #101142

  Evet aynen.b vitamini enjeksiyonu da yaptırırsanız veteriner hekiminize daha iyi olur.Geçmiş olsun.

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.